O brąz, mecz 1: Energa Czarni bliżej medalu!

,

Energa Czarni wygrała we Włocławku z Anwilem 59:54 w pierwszym spotkaniu serii o brązowe medale Tauron Basket Ligi i jest już o krok od swojego celu. Mecz nr 2 w środę 1 czerwca o godz. 18.15.

Obie drużyny od samego początku miały spore problemy ze skutecznością. Trochę szybciej tę sytuację opanowali goście, którzy po trafieniu Demonte Harpera prowadzili 5:0 po trzech minutach. Bardzo dobrze radził sobie też Grzegorz Surmacz, a dzięki trójce Mantasa Cesnauskisa było nawet 13:4. W tej części meczu Anwil zdołał rzucił zaledwie sześć punktów. Na początku drugiej kwarty włocławianie zanotowali serię 9:0 i dzięki rzutowi wolnemu Kamila Łączyńskiego zbliżyli się na zaledwie punkt do rywali. Później przebudziła się jednak drużyna ze Słupska, a ciągle świetny był Surmacz. Ostatecznie po 20 minutach rywalizacji zespół trenera Donaldasa Kairysa wygrywał 24:18.

Gospodarze na początku trzeciej kwarty grali na tyle dobrze, że udawało im się odrabiać straty. Najpierw po trójce Kamila Łączyńskiego zbliżyli się na jeden punkt, a później dzięki akcji 2+1 Davida Jelinka doprowadzili do remisu. Energa Czarni mogła liczyć jednak na trójki Mantasa Cesnauskisa i Jerela Blassingame’a, dzięki czemu to goście po tej części meczu wygrywali 39:37. W ostatniej kwarcie obydwie drużyny grały falami. Gdy słupszczanie mieli już sześć punktów przewagi, to dwa trafienia z dystansu Kamila Łączyńskiego oznaczały remis. Jeszcze na 50 sekund przed końcem po rzucie Davida Jelinka Anwil przegrywał tylko punktem, ale najważniejsze akcje kończyli Jarosław Mokros i Cheikh Mbodj, a goście zwyciężyli 59:54.

Najlepszym zawodnikiem gości był Cheikh Mbodj, który zdobył 13 punktów i osiem zbiórek. Po 12 punktów dołożyli Jerel Blassingame i Grzegorz Surmacz. W ekipie gospodarzy wyróżniał się David Jelinek z 25 punktami.

Energa Czarni prowadzi 1-0 w serii do dwóch zwycięstw. Mecz nr 2 w środę 1 czerwca o godz. 18.15 w Słupsku. Przekaz wideo na Emocje.TV

Terminarz serii o brązowe medale:

mecz 1: Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk 54:59
mecz 2: Energa Czarni Słupsk – Anwil Włocławek, środa, 1 czerwca, godz. 18.15 - przekaz wideo na Emocje.TV
ew. mecz 3: Anwil Włocławek – Energa Czarni Słupsk, sobota, 4 czerwca, godz. 18.00 - przekaz wideo na Emocje.TV