Puchar FIBA Europe: Śląsk bliski zwycięstwa w Szwecji

,

Śląsk zagrał w Szwecji dobre spotkanie, ale ostatecznie musiał uznać wyższość Boras Basket 80:75 w ostatnim meczu fazy grupowej Pucharu FIBA Europe. Najlepszym zawodnikiem zespołu trenera Emila Rajkovicia był Jarvis Williams z 28 punktami i 16 zbiórkami.

,

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 6:2 dla Śląska po trafieniach Denisa Ikovleva, ale po 10 minutach i rzutach Michaela Palma to gospodarze mieli dwupunktową przewagę. Druga kwarta ponowne była bardzo wyrównana, ale dzięki akcjom Jarvisa Williamsa to Śląsk wygrywał 43:41. Kolejna część meczu była lepsza dla Szwedów, którzy dzięki rzutom wolnym Simona Gunnarssona prowadzili 58:52. Na minutę przed końcem meczu po trójce Ikovleva wrocławianie wygrywali jeszcze 75:73, ale ostatnie siedem punktów zdobyli gospodarze. Boras Basket zwyciężył dzięki temu 80:75.

Boras Basket - Śląsk Wrocław 80:75 (21:19, 20:24, 17:9, 22:23)

Boras Basket: Krayem 21, Maraker 15, Palm 12, Sigurdarson 8, Darbo 8, Vitali 7, Boggs 5, Lundstedt 2, Gunnarsson 2, Brandmark 0

Śląsk: Williams 28, Ikovlev 19, Chanas 9, Kowalenko 8, Jarmakowicz 6, Han 5, N. Kulon 0, Jankowski 0, M. Kulon 0, Mróz 0