FIBA Europe Cup: Łotysze lepsi od PGE Turowa

,

BK Ventspils pokonał PGE Turów Zgorzelec 96:73 w ostatnim spotkaniu grupowym FIBA Europe Cup. Taki wynik oznacza, że wicemistrzowie Polski nie awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

,

Pierwsza kwarta była bardzo ofensywna, ale zgorzelczanie stracili w niej aż 34 punkty. Świetnie w tym fragmencie radzili sobie Kristaps Janicenoks i Damier Pitts. Druga część meczu była bardziej wyrównana, a PGE Turów odrobił w niej dwa punkty. W kolejnych kwartach zespół z Łotwy był jednak dużo lepszy w ataku, co przekładało się na ich powiększającą się przewagę. Ostatecznie, mimo bardzo dobrego meczu Jakuba Karolaka (24 punkty) BK Ventspils wygrał 96:73. Wicemistrzowie Polski zakończyli tym samym rywalizację w europejskich pucharach w tym sezonie.

BK Ventspils - PGE Turów Zgorzelec 96:73 (34:24, 15:17, 24:16, 23:16)

BK Ventspils: Pitts 15, Selakovs 13, Mitchell 12, Janicenoks 12, Wiggins 11, Ate 11, Gulbis 10, Grazulis 6, Lomazs 4, Butjankovs 2

PGE Turów: Karolak 24, Tatum 15, Dillon 13, Kostrzewski 8, Novak 7, Marek 2, Gospodarek 2, Harris 1, Krestinin 1