Stelmet - Asseco (2): Zielonogórzanie krok od awansu

,

Stelmet bez większych problemów pokonał Asseco 80:59 w drugim spotkaniu ćwierćfinału Tauron Basket Ligi. Zielonogórzanie prowadzą już 2:0 w serii do trzech zwycięstw. Najlepszym strzelcami gospodarzy byli Russell Robinson i Przemysław Zamojski, którzy rzucili odpowiednio 19 i 18 punktów. Mecz nr 3 w Gdyni już w środę o godz. 19.15.

,

Po kilku wyrównanych minutach przewagę zaczęli zdobywać gospodarze - po trójce Przemysława Zamojskiego Stemet prowadził 14:7. Asseco potrafiło jeszcze zbliżyć się na jeden punkt, ale akcje Quintona Hosleya i Aarona Cela pozwoliły zielonogórzanom wygrywać po pierwszej kwarcie 24:18. W drugiej części meczu drużyna trenera Saso Filipovskiego kontrolowała sytuację. Bardzo aktywny w ataku był A.J. Walton - po jego rzutach wolnych gdynianie przegrywali tylko pięcioma punktami. Wtedy jednak cztery akcje z rzędu wykończył Russell Robinson, a jego zespół prowadził nawet 41:27.

W trzeciej kwarcie głównie dzięki Waltonowi i Szczotce Asseco zmniejszyło straty do ośmiu punktów. Sprawy w swoje ręce ponowie wzięli jednak Zamojski i Robinson, którzy szybko powiększyli przewagę Stelmetu. Po jednej z akcji tego pierwszego zielonogórzanie prowadzili już 61:41. Ostatnia część spotkania już niczego nie zmieniła. Gospodarze mieli inicjatywę i nie pozwalali rywalom na kolejny zryw. Ostatecznie wygrali 80:59 i prowadzą już 2-0 w serii do trzech zwycięstw.

Najlepszymi strzelcami gospodarzy byli Russell Robinson i Przemysław Zamojski, którzy rzucili odpowiednio 19 i 18 punktów. W ekipie z Gdyni wyróżniał się A.J. Walton z 13 punktami i sześcioma asystami.

Mecz nr 3 w Gdyni już w środę o godz. 19.15.