Europuchar: Collins daje wygraną PGE Turowowi

,

Trafienie Mardy’ego Collinsa w ostatnich sekundach meczu w Ostendzie pozwoliło mistrzom Polski na zwycięstwo z Telenetem 80:79. Amerykanin rzucił w tym spotkaniu łącznie aż 28 punktów.

,

Spotkanie skutecznie rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili nawet 7:2 po rzucie Khalida Boukichou. PGE Turów bardzo szybko doprowadził do wyrównania, a po trójce Damiana Kuliga zdobył przewagę. W końcówce pierwszej kwarty zgorzelczanie zdobyli sześć punktów z rzędu i po 10 minutach wygrywali 27:19. Na początku drugiej części spotkania Telenet szybko dogonił gości. Zespół trenera Miodraga Rajkovicia starał się jednak utrzymywać prowadzenie, w czym pomagała bardzo dobra postawa Damiana Kuliga i Mardy’ego Collinsa. Po trójce Michała Chylińskiego mistrzowie Polski wygrywali nawet 43:34.

W dniach 19-22 lutego w Gdynia Basket Cup zagra osiem najlepszych drużyn Tauron Basket Ligi - dołącz do wydarzenia!

W trzeciej kwarcie PGE Turów starał się utrzymywać przewagę, ale w pewnym momencie gospodarze zanotowali serię 7:0 i po akcji Mateusza Ponitki zdobyli przewagę. Jeszcze w tej części meczu wygrywali czterema punktami. Ostatnie 10 minut to ciągłe próby dogonienia rywala przez zespół ze Zgorzelca. Jeszcze na kilkadziesiąt sekund przed końcem Telenet prowadził pięcioma punktami. Akcje Chylińskiego i Dylewicza zbliżyły mistrzów Polski na jeden punkt. Później faulowany Dusan Djordjević wykonywał rzuty wolne, ale obu nie trafił. Piłkę zebrał Mardy Collins, który postanowił sam wykończyć kluczową akcję. Trafił, a gospodarze nie mieli już czasu na przygotowanie skutecznej akcji. PGE Turów wygrał ostatecznie 80:79.

Telenet Ostenda - PGE Turów Zgorzelec 79:80 (19:27, 18:16, 27:17, 15:20)

Telenet: Prince 19, Boukichou 11, Ponitka 10, Berggren 10, Gillet 9, Djordjević 9, Muya 7, Marnegrave 2, Wilkinson 2, Serron 0, Marelja 0

PGE Turów: Collins 28, Kulig 14, Chyliński 8, Moldoveanu 7, Zigeranović 7, Dylewicz 6, Wright 4, Taylor 4, Czyż 2, Karolak 0