Europuchar: PAOK ogrywa wicemistrzów Polski

,

Ekipa PAOK Saloniki wygrała ze Stelmetem Zielona Góra 85:66 w kolejnym spotkaniu Europucharu. Najlepszym zawodnikiem wicemistrzów Polski był Łukasz Koszarek z 14 punktami i ośmioma asystami.

,

Spotkanie w pierwszych minutach było bardzo wyrównane. Po jednej z akcji Adama Hrycaniuka Stelmet prowadził 12:11, ale wtedy sześć punktów z rzędu zdobył PAOK. Zielonogórzanie nie pozwolili Grekom na dużo więcej i po inaugurującej kwarcie przegrywali tylko jednym punktem. W drugiej części meczu zespół z Salonik bardzo szybko wykorzystał błędy gości i wyszedł na osiem punktów przewagi – 28:20 po rzutach wolnych Michaila Liapisa. Drużyna trenera Andrzeja Adamka potrafiła po chwili zbliżyć się na cztery punkty, ale to gospodarze kontrolowali sytuację. Ostatecznie rywale polskiej drużyny wygrali pierwszą połowę 45:33.

W trzeciej kwarcie zielonogórzanie starali się odrabiać straty, ale to PAOK ciągle był górą. Co prawda ostatecznie Stelmet wygrał tę część gry jednym punktem, ale to tylko oznaczało, że po trafieniu Stevena Burtta przegrywał 53:64 w całym meczu. W ostatniej kwarcie po kontrze wykończonej przez Przemysława Zamojskiego wicemistrzom Polski udało się zmniejszyć różnicę do zaledwie dziewięciu punktów. To pobudziło ekipę z Salonik, która błyskawicznie powiększyła przewagę do 78:61 po trójce Kostasa Kakaroudisa. Tej straty Stelmetowi nie udało się już odrobić.

PAOK Saloniki - Stelmet Zielona Góra 85:66 (21:20, 24:13, 19:20, 21:13)

PAOK: Saloustros 17, Langford 12, Vaughn 12, Dedas 9, Charalampidis 8, Carter 7, Tsochlas 7, Kakaroudis 6, Liapis 4, Margaritis 3, Odum 0, Kottas 0

Stelmet: Koszarek 14, Johnson 11, Burtt 11, Zamojski 10, Troutman 8, Hosley 8, Cel 2, Hrycaniuk 2, Kucharek 0