Pierwsza porażka Anwilu

,

Anwil Włocławek przegrał swój pierwszy sparing przed sezonem 2011/2012. Włocławianie w pierwszym meczu w czeskim Decinie ulegli 86:95 ekipie z Litwy - Rudupis Prienai.

,

Drużynę trenera Emira Mutapcicia pogrążyła czwarta kwarta tego meczu, którą litewski zespół wygrał aż 35:21. Wcześniej to włocławianie nieznacznie prowadzili, głównie dzięki bardzo dobrej postawie Seida Hajricia. Rezerwowy środkowy Anwilu otrzymał więcej minut gry, bowiem problemy z faulami miał Corsley Edwards. Hajrić zdobył aż 21 punktów, będąc najlepszym strzelcem swojego zespołu.

rn

W decydującej części meczu polska drużyna kompletnie opadła z sił. Rywale Anwilu bezlitośnie wykorzystywali każdy błąd w obronie włocławian, grając fenomenalnie w ataku. Były zawodnik Anwilu - Gintaras Kadziulis rzucił w całym meczu 17 punktów, popisując się celnymi trójkami, przy których nawet był faulowany.

rn

W Anwilu pierwszy mecz w tegorocznych przygotowaniach rozegrał Dardan Berisha, który wcześniej razem z reprezentacją Polski grał w litewskim EuroBaskecie. Rzucający zdobył 14 punktów i był trzecim strzelcem swojej drużyny.

rn

To pierwszy mecz Polaków w turnieju w Decinie. W piątek i sobotę Anwil czekają mecze ze szwedzkim Norrkoping Dolphins, a także z gospodarzami imprezy.