WKS Śląsk lepszy od Arged BM Stali!

,

Świetny mecz ORLEN Basket Ligi w Hali Stulecia we Wrocławiu! Ostatecznie WKS Śląsk po dogrywce pokonał Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski 103:95.

,

Od początku bardzo aktywny był Tomasz Gielo, a swoimi trójkami zaskakiwał… Krzysztof Sulima. Po trafieniu Davida Brembly’ego goście byli już lepsi o sześć punktów. W ekipie rywali nieźle radzili sobie z kolei Dusan Miletić wraz z Markiem Klassenem. Ostatecznie Nemanja Djurisić ustalił wynik po 10 minutach na 23:28. W drugiej kwarcie swoje pierwsze punkty zdobył David Walker, ale dzięki rzutom Hassaniego Gravetta i Daniela Gołębiowskiego wrocławianie ciągle byli blisko. Po kolejnym zagraniu tego pierwszego był już remis! Przewagę po chwili dawali Gołębiowski i Miletić. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:46.

W trzeciej kwarcie dwie trójki Ojarsa Silinsa dość szybko doprowadziły do kolejnego remisu. Po chwili Krzysztof Sulima wyprowadzał zespół trenera Andrzeja Urbana na prowadzenie. Dusan Miletić oraz Andrij Wojnałowicz sprawiali jednak, że mecz cały czas był zacięty. Ostatecznie dzięki trójce Daniela Gołębiowskiego po 30 minutach był… remis - po 66. W kolejnej części meczu następne rzuty Gołębiowskiego i Wojnałowicza dawały sześć punktów przewagi ostrowianom. Później urosła ona nawet do dziesięciu punktów dzięki trójce Angela Nuneza. Arged BM Stal nie była w stanie na to zareagować, a ekipa trenera Miodraga Rajkovicia grała w świetnym rytmie. Dwie trójki Laurynasa Beliauskasa zmniejszyły straty w samej końcówce do zaledwie trzech punktów. Po chwili do remisu doprowadził Tomasz Gielo! Rzut na zwycięstwo miał jeszcze Hassani Gravett, ale nie trafił, a to oznaczało dogrywkę!

W dodatkowym czasie gry przeważali wrocławianie. Ważne akcje kończył Mateusz Zębski, a po kontrze wykończonej przez Dusana Mileticia różnica wynosiła już siedem punktów. Tego już ostrowianie nie odrobili. Ostatecznie WKS Śląsk zwyciężył 103:95.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Dusan Miletić z 22 punktami, 11 zbiórkami i 6 blokami. Laurynas Beliauskas zdobył dla gości 25 punktów i 6 asyst.