LM: Stelmet Enea wygrywa we Włoszech

,

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał na wyjeździe Sidigas Avellino 64:57 w rozgrywkach Koszykarskiej Ligi Mistrzów. 16 punktów dla zespołu trenera Andreja Urlepa rzucił Vladimir Dragicević.

,

Mistrzowie Polski rewelacyjnie weszli w ten mecz i po trafieniach Filipa Matczaka oraz Nikoli Markovicia prowadzili już nawet 11:0. Gospodarze w tej kwarcie byli bez szans, a do ataku włączył się jeszcze Martynas Gecevicius. Ostatecznie po 10 minutach zielonogórzanie wygrywali 19:7. W drugiej części spotkania trochę lepiej w ofensywie zaczęli prezentować się Maarten Leunen oraz Ariel Filloy, ale to było za mało na Stelmet Eneę. Świetny był przede wszystkim Vladimir Dragicević, a ekipa trenera Andreja Urlepa prowadziła po pierwszej połowie 36:28.

W trzeciej kwarcie po wsadzie Kyryła Fesenki Sidigas Avellino zbliżył się nawet na dwa punkty, ale później bardzo dobrze grał Adam Hrycaniuk, który trafił nawet trójkę. Dzięki jego kolejnej akcji zielonogórzanie mieli osiem punktów przewagi po 30 minutach rywalizacji. W ostatniej części meczu Włosi nie zamierzali się poddawać i ciągle walczyli o korzystny wynik. Wtedy w zdobywanie punktów włączył się Thomas Kelati, a dodatkowo ważne trafienie zanotował Przemysław Zamojski. Mimo zrywu Jasona Richa, gospodarze nie byli w stanie dogonić Stelmetu Enei, który wygrał ostatecznie 64:57!

Sidigas Avellino - Stelmet Enea BC Zielona Góra 57:64 (7:19, 21:17, 13:13, 16:15)

Sidigas: Rich 16, Fesenko 10, Filloy 9, Scrubb 7, Leunen 6, Wells 4, Ndiaye 3, Fitipaldo 2, D’Ercole 0

Stelmet Enea BC: Dragicević 16, Zamojski 11, Gecevicius 9, Hrycaniuk 8, Kelati 6, Florence 3, Murić 3, Matczak 2, Mokros 2, Marković 2, Koszarek 2