111 punktów Polskiego Cukru i pewne zwycięstwo z AZS

,

Bardzo ofensywne spotkanie w Toruniu! W ramach 17. kolejki Energa Basket Ligi Polski Cukier pokonał AZS Koszalin 111:87.

,

Pierwsze minuty spotkania układały się po myśli wicemistrzów Polski, którzy po akcji 2+1 Łukasza Wiśniewskiego prowadzili 7:2. W AZS świetnie radził sobie jednak Aleksandar Marelja i to dzięki niemu bardzo szybko był remis. Później małą przewagę utrzymywał ciągle Polski Cukier - głównie dzięki skuteczności Glenna Coseya. Gospodarze rozkręcili się w ataku i po trafieniach Krzysztofa Sulimy było nawet 33:19. W drugiej części meczu zespół trenera Dejana Mihevca przede wszystkim kontrolował wydarzenia na parkiecie. Po jednej z kolejnych akcji Aarona miał już nawet 20 punktów przewagi! Koszalinianie nie mogli w tej części spotkania zagrozić rywalom. Ostatecznie po pierwszej połowie było 64:41 dla ekipy z Torunia.

W trzeciej kwarcie AZS starał się odrabiać straty, ale przewaga Polskiego Cukru, mimo kolejnych rzutów Diante Baldwina, ciągle była wysoka. W pewnym momencie Twarde Pierniki zanotowały serię 8:0 i było już 79:56. Końcówka tej części meczu znowu była trochę lepsza dla koszalinian - po rzutach wolnych Modestasa Kumpysa przegrywali po 30 minutach 17 punktami. Czwartą kwartę wicemistrzowie rozpoczęli od dziewięciu punktów z rzędu i przez to ich zwycięstwo było właściwie pewne. Setny punkt zanotował Cheikh Mbodj, a ostatecznie Polski Cukier zwyciężył 111:87.

Najlepszym graczem gospodarzy był Glenn Cosey z 22 punktami, 9 asystami i 5 zbiórkami. Aleksandar Marelja zanotował dla gości 22 punkty, 6 zbiórek i 3 asysty.