Polski Cukier - TBV Start: Torunianie nadal niepokonani!

,

Polski Cukier Toruń pokonał TBV Start Lublin 84:73 w pierwszym meczu Polskiej Ligi Koszykówki w 2017 roku. Zespół trenera Jacka Winnickiego wygrał dotychczas wszystkie 13 spotkań w tym sezonie!

,

Zaskakująco dobrze w to spotkanie weszli goście, którzy po trójkach Douga Wigginsa i Stefana Balmazovicia prowadzili 9:3. Polski Cukier miał problemy w ofensywie, co świetnie wykorzystywali lublinianie. Po rzutach wolnych Balmazovicia mieli już nawet 10 punktów przewagi. Problemem dla gospodarzy były też trzy faule na koncie Kyle’a Weavera. Straty starał się odrabiać Łukasz Wiśniewski, ale to wciąż było za mało na TBV Start, który po 10 minutach rywalizacji wygrywał 23:19. W drugiej kwarcie zespół trenera Davida Dedka nadal kontolował sytuację na parkiecie - kolejny rzut Balmazovicia oznaczał dziewięciopunktową przewagę. Tę różnicę zmniejszał przede wszystkim Krzysztof Sulima. Później torunianie zanotowali rewelacyjną serię 17:0 i po kolejnej akcji podkoszowego wyszli na prowadzenie 40:32. Taki wynik jest też efektem dobrej defensywy - Polski Cukier pozwolił gościom zdobyć w tej kwarcie tylko dziewięć punktów.

Dobry początek trzeciej kwarty pozwalał gospodarzom na zdobycie nawet 12 punktów przewagi. Nadal bardzo dobrze radził sobie Krzysztof Sulima, który świetnie współpracował z Kylem Weaverem. Goście nie grali już tak dobrze w ofensywie, a Polski Cukier wyraźnie złapał swój rytm. Po kolejnych trafieniach Aleksandra Perki oraz Łukasza Wiśniewskiego po 30 minutach był wynik 59:44. W ostatniej kwarcie nadal dobrą skutecznością popisywał się Stefan Balmazović, ale nie wystarczało to na drużynę trenera Jacka Winnickiego, która po wsadzie Perki prowadziła aż 81:59. W końcówce straty trójkami zmniejszyli jeszcze Bartosz Ciechociński i Jakub Dłoniak, ale to Polski Cukier zwyciężył różnicą 11 punktów.

To był świetny mecz Krzysztofa Sulimy, który zanotował aż 24 punkty i pięć zbiórek. Aleksander Perka dodał do tego 16 punktów. W ekipie gości wyróżniał się Stefan Balmazović z 19 punktami.