Finał, mecz 2: Pełna kontrola Stelmetu, drugie zwycięstwo

,

Stelmet od samego początku kontrolował sytuację w drugim spotkaniu wielkiego finału Tauron Basket Ligi. Ostatecznie zielonogórzanie zwyciężyli z Rosą 70:51 i wygrywają w serii już 2-0. Mecz nr 3 we wtorek 31 maja o godz. 20.00 w Radomiu. Transmisja w Polsacie Sport News.

,

Doskonała obrona Stelmetu nie pozwalała na zbyt wiele radomianom w pierwszej kwarcie tego spotkania. Przez ponad siedem minut spotkania Rosa zanotowała zaledwie dwie skuteczne akcje, a gospodarze wygrywali 11:5. Późniejsze wejście Dee Bosta jeszcze bardziej ożywiło atak zielonogórzan. Po dwóch trafieniach z rzędu Amerykanina mistrzowie prowadzili już 11 punktami. Drugą część meczu zespół trenera Saso Filipovskiego rozpoczął od serii 10:0, w trakcie której dwiema trójkami popisał się Karol Gruszecki. Stelmet wygrywał nawet 23 punktami po rzucie z dystansu Łukasza Koszarka, ale Rosa grała ambitnie. Niezwykle ważne akcje kończyli Michał Sokołowski i Robert Witka. Ostatecznie po trójce Igora Zajcewa ekipa prowadzona przez trenera Wojciecha Kamińskiego przegrywała 12 punktami po 20 minutach rywalizacji.

W trzeciej kwarcie dzięki trafieniom z dystansu Michała Sokołowskiego i Toreya Thomasa radomianie zbliżyli się na 10 punktów. Przez kolejne cztery minuty goście nie potrafili jednak skutecznie zakończyć żadnej akcji, a po trójce Dee Bosta było już 48:31. Później niewiele się już zmieniało, a gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie, prowadząc po tej części meczu 18 punktami. Rzuty Damiana Jeszke i C.J. Harrisa pozwoliły gościom na lekkie odrobienie strat i dawały nadzieję na lepszy wynik w ostatniej kwarcie. W kluczowych momentach nie zawodzili jednak Łukasz Koszarek oraz Mateusz Ponitka, a dodatkowo ciągle ambitny był Bost. Dzięki rozgrywającemu Stelmet zwyciężył ostatecznie 70:51. W końcówce szanse na grę otrzymali najmłodsi zawodnicy obu drużyn.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy ponownie był Dee Bost, który tym razem zdobył 15 punktów i dwie asysty. 12 punktów, siedem zbiórek i cztery asysty dołożył Łukasz Koszarek. W ekipie gości wyróżniał się Michał Sokołowski z 13 punktami.

Stelmet prowadzi 2-0 w serii do czterech zwycięstw. Mecz nr 3 we wtorek 31 maja o godz. 20.00 w Radomiu. Transmisja w Polsacie Sport News.

Terminarz serii finałowej TBL:

mecz 1: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom 86:80 (po dwóch dogrywkach)
mecz 2: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom 70:51
mecz 3: Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra, wtorek, 31 maja, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport News
mecz 4: Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra, czwartek, 2 czerwca, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 19.40)
ew. mecz 5: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom, poniedziałek, 6 czerwca, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 19.40)
ew. mecz 6: Rosa Radom – Stelmet Zielona Góra, środa, 8 czerwca, godz. 20.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 19.40)
ew. mecz 7: Stelmet Zielona Góra – Rosa Radom, piątek, 10 czerwca, godz. 17.00 - transmisja w Polsacie Sport News (studio od godz. 16.40)