,

Ćwierćfinały FIBA EuroCup

Wysokie zwycięstwo Joventutu w Rostowie to największa niespodzianka ćwierćfinałów. RheinEnergie było o krok od wygrana w Kijowie. Dynamo przybliżyło się do obrony tytułu, pokonując na wyjeździe Maroussi. BC Khimki bez problemów wygrało z Dexią. Rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

,

Zaledwie trzy punkty zdobył Lokomotiv we własnej hali w trzeciej kwarcie i dlatego został rozgromiony przez Joventut 88:54. Hiszpanie przejęli inicjatywę od pierwszych minut i nie oddali jej już do ostatniej syreny. W trzeciej kwarcie miał miejsce jednak nokaut. Gościom nie udało się tylko zatrzymać Jose Lloredy, który zdobył 14 punktów i 12 zbiórek. Panamczyk w pojedynkę nie był jednak w stanie wygrać meczu. 20 punktów dla gości zdobył Lubos Barton.

O krok od niespodzianki byli koszykarze RheinEnergie, którzy przegrali na Ukrainie z BC Kijów 85:87. Gospodarze do zwycięstwa potrzebowali dogrywki. W niej bohaterem okazał się LaMarr Greer, który rzutami osobistymi ustalił wynik meczu. Amerykanin był aktywny przez całe spotkanie, notując 20 punktów. Gościom nie pomogła nawet rewelacyjna dyspozycja Michaela Jordana (30 pkt). Tym razem słabszy występ zanotował Marcin Gortat, który mecz zakończył z 4 punktami i 2 zbiórkami.

Dynamo St.Petersburg pozwoliło Maroussi zdobyć zaledwie 53 punkty w Atenach i wygrało 64:53. Rosjanie tym samym objęli prowadzenie 1:0. Kelly McCarthy zdobył dla gości 19 punktów. W zespole greckim najskuteczniejszym graczem został Roderick Blakney, zdobywca 15 punktów.

Większych emocji nie było w ostatnim meczu, w którym BC Khimki ograło Dexię 91:75. 19 punktów i 9 zbiórek zdobył w tym meczu Ruben Wołkowysky. 24 punkty dla gości rzucił Omar Cook.