,

1/8 finału Uleb Cup

Po pierwszych meczach w zasadzie tylko Adecco Asvel może być pewne awansu do kolejnej rundy. W dobrej sytuacji jest Crvena Zvezda i Dynamo. Tylko dwa mecze zakończyły się zwycięstwami gości. Do największej niespodzianki doszło w Rzymie, gdzie Lottomatica wygrała z Unicsem Kazań.

,

W najciekawszym meczu Lottomatica wygrała z Unicsem Kazań 91:86. Bohaterem meczu był Hugo Sconochini, który w decydującej kwarcie zdobył 9 punktów. W całym meczu wykazali się David Hawkins i Marko Tusek, którzy rzucili po 19 punktów. O jeden mniej dla Unicsu zdobył Travis Best.

W Atenach Panionios przegrał przed własną publicznością z Arisem 70:72. Goście wygrali co prawda małą różnicą punktów, ale w Salonikach ich przewaga powinna być już znacznie bardziej widoczna. Zespół z Salonik do wygranej poprowadził Nikolay Padius, zdobywca 24 punktów. Nikos Ekonomu rzucił trzy punkty mniej dla Panioniosu.

We Francji Adecco Asvel rozgromił we własnej hali FMP Zeleznik 90:67. Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą 20 punktów, ale nie spoczęli na laurach i do końca powiększali przewagę. 33 punkty zaliczki przed rewanżem powinno w zupełności wystarczyć do awansu. Na parkiecie nie do zatrzymania był Charles Gained, który zgromadził 19 punktów i 13 zbiórek.

Tylko dziewięć punktów będzie musiał odrobić Hemofarm, który przegrał w Hiszpanii z Etosa Alicante 63:72. Goście fatalnie zagrali w pierwszej kwarcie, którą przegrali 11:23. Potem do końca spotkania starali się gonić przeciwnika, ale Hiszpanie umiejętnie bronili przewagi. Ignacio DeMiguel rzucił 20 punktów dla zwycięzców.

Dramatyczny przebieg miało spotkanie na Łotwie, gdzie Ventspils wygrało z Landi Renzo Reggio Emilia 87:86. Zwycięstwo gościom punktami spod kosza zapewnił Enrique Clemons. Była to trzynasta z rzędu wygrana Ventspils we własnej hali w rozgrywkach Uleb Cup.

23 punkty i aż 12 zbiórek Mire Chatmana pomogło Dynamo Moskwa w odniesieniu zwycięstwa 81:67 nad Spirou Charleroi. Belgijski zespół toczył wyrównaną walkę przez trzy kwarty, ale w ostatniej części gry poległ 10:27. 20 punktów i 5 zbiórek dla gości dodał Lazaros Papadopoluos.

Crvena Zvezda rozgromiła Lukoil Academic 91:71.