,

Polpak gra dalej

Podopieczni Aleksandra Krutikowa pokonali Polparme Starogard Gdański 83:80 i tym samym awansowali do finałowej ósemki Pucharu Polski.

,

Spotkanie rozpoczęło się od zdecydowanych ataków gospodarzy, którzy po dwóch minutach prowadzili już 8:0. Przewaga systematycznie była powiększana i po pierwszych dziesięciu minutach Polpak zdecydowanie prowadził różnicą 20 punktów. Bardzo dobrze Jerrego Johnsona krył Zygimantas Jonusas i rozgrywający Polpharmy mimo iż się dwoił i troił nie mógł praktycznie nic zdziałać. Na parkiecie w drugiej kwarcie pojawili się rezerwowi, bo tak ma w zwyczaju robić trener gospodarzy. I wtedy przewaga, jaką wypracowali podstawowi gracze, zmalała i od tego momentu mecz stał się wyrównany.

Rozegrał się Jerry Johnson, punktowali także Zbigniew Marculewicz, Denis Stanton i wynik do ostatnich sekund był sprawą nierozstrzygniętą. Ostatecznie jednak Polpak nie zmarnował szansy i odrobił dwupunktową stratę, choć koszykarze Dariusza Szczubiała walczyli o zwycięstwo do ostatnich sekund.