,

Ósma kolejka Uleb Cup

Pierwsza porażka Dynama w tym sezonie to największa nieszpodzianka ósmej kolejki Pucharu Uleb. Rosjanie ulegli Le Mans na wyjeździe. Lottomatica zwycięstwem w Jerozolimie pokazała, że wciąż chce walczyć o awans. Drugie zwycięstwo w sezonie odniósł Anwil, który pokonał Demon Astronauts.

,

Grupa A

Świetna końcówka w wykonaniu Lukoil pozwoliła bułgarskiej drużynie pokonać w Sofii Euphony Bree 79:76. 3 minuty przed końcem trener gospodarzy poprosił o czas i od tego momentu jego drużyna zdobyła 10 punktów, a straciła zaledwie 2. Szansę na dogrywkę zaprzepaścił Julius Jenkins, którego rzut za trzy punkty okazał się niecelny. Todor Stoykov zdobył dla zwycięzców 23 punkty.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Alba Berlin. Niemiecki zespół przed własną publicznością w dobrym stylu wygrał z Adecco Estudiantes 101:88. Gospodarze wygrali pierwszą kwartę 33:15 i do końca spotkania kontrolowali wynik. Aż 6 z 7 punktujących graczy przekroczyło granicę 10 punktów w zespole z Berlina.

W trzecim meczu Aris ograł Ventspils 96:78.

Grupa B

Adecco Asvel pokonując Landi Renzo Reggio Emilia zrównał się liczbą zwycięstw z włoskim zespołem i razem z Hemofarmem, te trzy zespoły zajmują aktualnie pierwsze miejsce w tabeli. Francuzi już pierwszą połowę wygrali 53:34 i wiadomo było, że tego meczu nie przegrają. Goście w drugiej połowie odrobili część strat, ale zabrakło im czasu na to, aby powalczyć o zwycięstwo.

We Vrsacu Hemofarm wygrał z Panioniosem 79:71. Główna w tym zasługa Milenko Topica, który zdobył w tym spotkaniu 20 punktów. Jeszcze przed czwartą kwartą to goście prowadzili w tym meczu. Grecy nie zdołali jednak dowieźć zwycięstwa do końca. W czwartej kwarcie pogubili się w ataku. Zdobyli tylko 10 punktów, a w całym spotkaniu tylko 2 graczy zdołało zanotować dwucyfrową zdobycz punktową.

We Włocławku Anwil pokonał Demon Astronauts 76:67. Więcej o tym meczu w osobnej relacji.

Grupa C

Pierwsze zwycięstwo w sezonie odniosło Queluz Sintra. Portugalczycy pokonali przed własną publicznością Besiktas Colaturka 92:75. Prawdziwy popis gry dał Leroy Watkins, który zakończył mecz z 23 punktami i 8 zbiórkami. W zespole gości wyróżnił się Michael Wright, zdobywca 25 punktów.

W Belgii Spirou Charleoi bez problemów rozprawiło się z Żeleznikiem 77:59 i odniosło czwarte zwycięstwo w rozgrywkach. Goście mimo porażki zapewnili sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek. Ralph Biggs zdobył dla zwycięzców 19 punktów.

Grupa D

Sensacja we Francji. Pierwszej porażki w sezonie doznało Dynamo. Rosjanie przegrali z Le Mans 70:76. Goście fatalnie zagrali w drugiej kwarcie, którą przegrali 12:25. Kendrick Gregory był najskuteczniejszym graczem w zwycięskiej drużynie z dorobkiem 23 punktów. Dla zespołu z Mokwy najwięcej rzucił Mire Chatman – 18.

Wreszcie przełamała się Lottomatica. Dejan Bodiroga zdobył 19 punktów prowadząc włoski zespół do zwycięstwa nad Hapoelem 95:84. Tym samym Włosi znów liczą się w walce o awans. Phillip Mason rzucił 23 punkty dla zespołu z Izraela.

W Belgradzie Crvena Zvezda rozgromiła Deutsche Bank Skyliners 91:57 i zapewniła sobie awans.