,

Euroligowa środa

Aż cztery z pięciu meczów zakończyły się zwycięstwami gości, każdy różnicą co najmniej piętnastu punktów. Do prawdziwego pogromu doszło w Istambule, gdzie Ulker uległ CSKA. Większych problemów nie miały także Panathinakos, Unicaja, Benetton i Tau.

,

Grupa A

Travis Hansen i Serkan Erdogan poprowadzili Tau do zwycięstwa nad Bambergiem. Obaj zdobyli po 19 punktów. Emocje skończyły się już po drugiej kwarcie wygranej przez gospodarzy 28:10. Ostatecznie na tablicy widniał wynik 77:59. Dla zespołu gości 22 punkty zdobył Demond Mallet.

W Atenach AEK przegrało z Benettonem 57:83.

Grupa B

Pogrom w Istambule. Ulker został upokorzony przed własną publicznością przez CSKA, które wygrało 82:49. Tylko w trzeciej kwarcie gospodarze potrafili się przeciwstawić Rosjanom na tyle, aby ich przewaga nie rosła. Matjaz Smodis zdobył 18 punktów, a David Andersen 16 dla zwycięzców.

Pau-Orthez przegrało na własnym parkiecie z Panathinakosem 67:83. Tylko pierwsza kwarta była udana dla Francuzów. Gospodarze objęli prowadzenie 27:17, jednak potem z każdą minutą było już tylko gorzej. Świetnie grał zwłaszcza Michael Batiste, który rozegrał najlepszy mecz w sezonie. Zdobył 25 punktów.

W Belgradzie Partizan przegrał z Unicają 67:86.