,

Euroligowa środa

W najciekawszym środowym meczu Panathinakos Ateny pokonał we Włoszech Montepaschi. Pierwsze zwycięstwo na swoje konto zanotowało CSKA, które rozgromiło Unicaję. W Lubljanie lepsze okazało się TAU, a w Istambule Ulker wygrał z Pau-Orthez.

,

Grupa A

W jedynym środowym meczu tej grupy Olimpija Lubljana przed własną publicznością nie sprostała Tau Ceramica. Goście wygrali 87:70, prowadząc praktycznie od pierwszej minuty. Bohaterami spotkania dość niespodziewanie byli gracze rezerwowi Predrag Drobniak (21 pkt) i Tiago Splitter (18 pkt). Obaj mieli okazję dłużej pograć, gdyż Luis Scola od pierwszych minut miał problemy z faulami. W zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Jimmy Oliver z dorobkiem 25 punktów.

Grupa C

We Włoszech doszło do ciekawego spotkania między Montepaschi i Panathinakosem. Goście już w pierwszych minutach wypracowali sobie kilka punktów przewagi, które jednak stracili w trzeciej kwarcie. Kluczowe dla losów spotkania punkty zdobył na 30 sekund przed końcem spotkania zdobył Diamantidis, który był przy okazji faulowany. Zespół z Aten wyszedł na prowadzenie i ostatecznie wygrał 82:78.

Pierwsze euroligowe zwycięstwo w tym sezonie odniosło CSKA Moskwa. Rosjanie rozgromili we własnej hali Unicaję Malaga 87:63. Do zwycięstwa poprowadzili ich David Andersen i JR Holden, którzy zdobyli po 21 punktów. W zespole dobrze grali przede wszystkim Stephena Risacher i Jorze Garbajosa, ale zabrakło im wsparcia ze strony kolegów. Zwłaszcza ze strony Markusa Browna, który nie mógł wstrzelić się do kosza.

W trzecim meczu Ulker pokonał Pau-Orthez 87:55.