,

Dokończenie trzeciej kolejki FIBA EuroCup

Do sporej niespodzianki doszło w Izraelu, gdzie Galil Elyon pokonało po dogrywce Dynamo Region Moskwa. W innym ciekawym meczu cypryjski Lemesos wygrał z Fenerbahce. Sqoje mecze wygrały również PAOK Saloniki i Nymburk.

,

W grupie B Nymburk pokonał Basket Swans Gmunden 85:76. Gospodarze już do przerwy prowadzili 54:46, ale w miarę upływu czasu tracili przewagę. Gościom zabrakło jednak czasu, aby dogonić rywala. 20 punktów i 15 zbiórek dla zwycięzców zdobył Adam Hess. Deteri Mayes był najskuteczniejszym graczem gości z dorobkiem 21 punktów.

Cypryjski Lemesos został liderem grupy F, po tym jak pokonał w meczu na szczycie Fenerbahce Istambuł. 82:81. Jednym z bohaterów meczu był Michał Hlebowicki, który oprócz 7 punktów, zebrał aż 11 piłek z tablicy. Frankie King rzucił dla gospodarzy 22 punkty. W zespole przyjezdnym identycznym dorobkiem mógł się poszczycić Cameron Stevenson. PAOK Saloniki zwyciężył z BC Kalev Tallin 74:69, zachowując szanse na wyjście z grupy.

W grupie H doszło do niespodzianki. Dogrywka musiała rozstrzygnąć wynik spotkania między Galil Elyon i Duynamo Region. W niej lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 102:100. Kibice zgromadzeni w hali mogli zobaczyć pojedynek strzelecki między Jasonem Straightem i Nikitą Morgunovem. Pierwszy z nich zdobył 35 punktów, drugi 32. W przegranym zespole wyróżnił się Andrius Giedrtaitis, zdobywca 15 punktów.