Stelmet Enea - Polski Cukier (3): Finał dla torunian!

,

Polski Cukier w finale Energa Basket Ligi! Torunianie pokonali w Zielonej Górze Stelmet Eneę 86:81 i wygrali serię półfinałową 3-0.

ROZMOWA Z DAMIANEM KULIGIEM | ROZMOWA Z MICHAŁEM SOKOŁOWSKIM

Trochę lepiej w to spotkanie weszli gospodarze, którzy po trójce Michała Sokołowskiego prowadzili 9:4. Z drugiej strony świetnie prezentował się Łukasz Wiśniewski - szybko zdobył 10 punktów, a jego drużyna zdobywała przewagę. Sytuację ponownie zmieniał Quinton Hosley, a dzięki Michaelowi Humphreyowi po 10 minutach był remis - po 22. Dzięki rzutom z dystansu Michaela Umeha na początku drugiej kwarty Polski Cukier uciekał nawet na sześć punktów. Stelmet Enea notował sporo prostych strat, a goście starali się budować jeszcze większą przewagę. Po późniejszych trójkach Roba Lowery’ego i Karola Gruszeckiego wynosiła ona nawet 14 punktów. Ostatecznie po pierwszej połowie ekipa trenera Dejana Mihevca wygrywała 52:37.

Początek trzeciej kwarty był chaotyczny po obu stronach, ale zielonogórzanie tego do końca nie wykorzystali i nie potrafili efektywnie odrabiać strat. W ważnych momentach trafiał za to Damian Kulig, a Polski Cukier utrzymywał przewagę. Goście co prawda nie byli już później tak skuteczni, ale po 30 minutach ciągle byli lepsi - 61:56. Po rzutach wolnych Gabe’a DeVoe ekipa trenera Igora Jovovicia zbliżała się nawet na trzy punkty w czwartej kwarcie. Reagowali na to błyskawicznie Cheikh Mbodj i Rob Lowery, a wszystko wracało do “normy”. Zielonogórzanie starali się ponownie odrabiać straty, ale mimo akcji Łukasza Koszarka nie było to możliwe. Zespół z Torunia kontrolował sytuację na parkiecie, wygrał 86:81 i ostatecznie awansował do wielkiego finału Energa Basket Ligi!

Najlepszym zawodnikiem gości był Rob Lowery z 17 punktami, 10 asystami i 7 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Markel Starks z 15 punktami i 7 asystami.