Arka - Anwil (2): Gdynianie o krok od finału!

,

Rewelacyjna czwarta kwarta pozwoliła Arce wygrać z Anwilem Włocławek 78:65! Gdynianie prowadzą już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi i potrzebują tylko jednego zwycięstwa do awansu.

,

Ignerski: To był mecz obronyPonitka: Spełniliśmy swoje założenia

Spotkanie od początku było dość wyrównane, ale to gospodarze dość szybko potrafili zdobyć przewagę - nawet pięciopunktową po kontrze Bartłomieja Wołoszyna. Anwil odpowiadał trójkami Kamila Łączyńskiego oraz Michała Ignerskiego, a późniejsze trafienie Chase’a Simona wyprowadziło ich na prowadzenie. Kolejny rzut z dystansu Ignerskiego ustawił wynik po pierwszej kwarcie na 20:16. Włocławianie przez blisko sześć minut drugiej części meczu nie potrafili jednak zdobyć punktów, a po trójce Marcela Ponitki to Arka znowu była lepsza. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza nie wykorzystał jednak do końca słabszego momentu rywali - do kolejnego remisu doprowadził Chase Simon. Ostatecznie trafienie Dariusza Wyki oznaczało prowadzenie gdynian 32:30 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie “rozkręcił się” Walerij Lichodiej, a po punktach Kamila Łączyńskiego ekipa trenera Igora Milicicia zdobyła pięciopunktową przewagę. Tym razem to przede wszystkim Arka miała problemy w ataku pozycyjnym, a Anwil dobrze grał w kontrataku. Dopiero późniejsze rzuty z dystansu Krzysztofa Szubargi i Bartłomieja Wołoszyna pozwoliły gospodarzom wrócić do gry. Po trafieniu Ivana Almeidy po 30 minutach był remis - 50:50! Czwartą kwartę gdynianie rozpoczęli od serii 8:0 w wykonaniu Marcusa Ginyarda. To postawiło ich w bardzo korzystnej sytuacji, a rywale nie byli już w stanie odpowiedzieć. Po dalekiej trójce Wołoszyna mieli nawet 13 punktów przewagi! Ostatecznie Arka zwyciężyła 78:65 i prowadzi już 2-0 w półfinale Energa Basket Ligi.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był James Florence, który zdobył 16 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. Walerij Lichodiej zanotował 12 punktów i 3 asysty dla gości.