Liga VTB: Minimalne zwycięstwo ekipy z Mińska

,

Tsmoki Mińsk pokonały Stelmet Eneę BC Zielona Góra 80:78 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

Pierwsza kwarta była rozgrywana pod dyktando Stelmetu Enei i wydawało się, że to właśnie ta ekipa będzie w tym spotkaniu stroną przeważającą. Jednak kolejne dwie części meczu były już zdecydowanie lepsze dla drużyny z Białorusi, a skutecznym akcjami zaskakiwał m.in. Vladimir Mihailović, były gracz Anwilu. W czwartej kwarcie zielonogórzanie potrafili doprowadzić do remisu, ale w końcówce kluczowe rzuty notował Devon Saddler. Żeljko Sakić mógł jeszcze doprowadzić do dogrywki - jednak nie trafił i to Tsmoki cieszyły się ze zwycięstwa 80:78.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Tsmoki Mińsk 78:80 (26:16, 14:22, 17:21, 21:21)

Stelmet Enea: Hosley 19, Sakić 17, Zamojski 16, Starks 12, Sokołowski 6, Planinić 2, Hrycaniuk 2, DeVoe 2, Koszarek 2

Tsmoki: Saddler 23, Mihailović 14, Trastsinetski 13, Kudrautsau 10, Sarikopoulos 8, Beliankou 5, Semianiuk 4, Rush 3, Meshcharakou 0