34 punkty Ware’a, Arged BMSlam Stal wygrywa w Sopocie

Casper Ware był nie do zatrzymania w ostatniej kwarcie i dzięki temu Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała z Treflem Sopot 96:93 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy m.in. dzięki trójkom Nemanji Jaramaza prowadzili 7:0. Trefl zaczął później odpowiadać tą samą bronią, a po rzucie Phila Greene’a zbliżył się na dwa punkty. Arged BMSlam Stal bardzo długo utrzymywała przewagę, ale kolejna trójka Greene’a sprawiła, że po 10 minutach był remis - po 25. W drugiej kwarcie sopocianie byli w stanie dotrzymać kroku rywalom. Ostrowianie nie potrafili zbudować prowadzenia, które dawałoby im trochę spokoju. Nieźle radził sobie jednak Ivan Maras i to m.in. dzięki niemu ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywała po pierwszej połowie 53:49.

W trzeciej kwarcie rzut z dystansu Jonte Flowersa dał minimalną przewagę Treflowi. Mecz nadal był bardzo wyrównany i nawet mimo dobrej gry Caspera Ware’a goście nie potrafili uciec. Dzięki kolejnym trójkom Sasy Zagoraca i Damiana Jeszkego to gospodarze po 30 minutach byli lepsi - 70:65. W kolejnej części meczu zespół prowadzony przez trenera Marcina Stefańskiego wyszedł nawet na ośmiopunktowe prowadzenie. Arged BMSlam Stal goniła wynik i błyskawicznie doprowadziła do remisu po trójce Caspera Ware’a. Końcówka była niesamowicie wyrównana, ale to Ware był gwiazdą - trafiał rzuty wolne i dzięki niemu ostrowianie zwyciężyli 96:93.

Najlepszym graczem gości był Casper Ware, który zdobył 34 punkty (21 z nich w ostatniej kwarcie), 3 zbiórki i 4 asysty. Phil Greene zanotował 24 punkty i 6 asyst dla gospodarzy.