Liga VTB: BC Niżny Nowogród z pewnym zwycięstwem

,

Rosyjska drużyna BC Niżny Nowogród pokonała Stelmet Eneę BC Zielona Góra 101:61 w Lidze VTB.

,

W pierwszej kwarcie nieźle radzili sobie Darko Planinić oraz Quinton Hosley, a zielonogórzanie byli w stanie nawiązać wyrównaną rywalizację z rosyjską drużyną. W drugiej części gry BC Niżny Nowogród mógł jednak liczyć na Vladimira Dragicevicia oraz Chrisa Czerapowicza, był nie do zatrzymania w ataku i zbudował sporą przewagę.

Stelmet Enea BC nie potrafił odrobić strat w drugiej połowie, a gospodarze ciągle imponowali w ofensywie. Ostatecznie rosyjska ekipa zwyciężyła aż 101:61.

BC Niżny Nowogród - Stelmet Enea BC Zielona Góra 101:61 (21:17, 29:16, 29:13, 22:15)

BC Niżny Nowogród: Komolov 24, Dragicević 20, Perry 13, Baburin 12, Czerapowicz 12, Uzinskii 6, Astapkovich 5, Toropov 4, Gerasimov 4, Zhbanov 1

Stelmet Enea BC: Starks 11, Planinić 10, Justice 10, Zamojski 8, Hosley 7, Koszarek 6, Humphrey 4, DeVoe 3, Hrycaniuk 2, Mokros 0, Sokołowski 0, Mąkowski 0