Stelmet Enea wygrywa w Sopocie

,

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał Trefl Sopot 90:85. Środowe spotkanie Energa Basket Ligi w ERGO Arenie oglądało aż 8791 widzów!

,

Początek meczu był trochę lepszy dla gospodarzy, którzy po zagraniach Milana Milovanovicia i Piotra Śmigielskiego prowadzili 11:6. Dość szybko do remisu doprowadził Markel Starks, a mecz zdecydowanie się wyrównał. Szansę na debiut dostał Phil Greene i już w pierwszej kwarcie zdołał rzucić trójkę. Jednak dzięki akcji Adama Hrycaniuka to Stelmet Enea po 10 minutach był lepszy - 25:20. W drugiej kwarcie zielonogórzanie starali się utrzymywać swoją przewagę, a udawało się to dzięki Darko Planiniciowi oraz Jarosławowi Mokrosowi. Niezła postawa Milana Milovanovicia i Pawła Leończyka pozwalała gospodarzom być “w grze”, ale po pierwszej połowie było 46:38.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Igora Jovovicia dość szybko powiększał swoją przewagę nawet do 12 punktów po trafieniu Jarosława Mokrosa. Paweł Leończyk i Piotr Śmigielski starali się zmniejszać te straty. Po późniejszych trójkach Jonte Flowersa i Damiana Jeszkego Trefl przegrywał zaledwie 60:63 po 30 minutach gry. Łukasz Kolenda na początku kolejnej części meczu doprowadził do wyrównania! Stelmet Enea co prawda ponownie uciekał, ale gospodarze starali się być możliwie blisko. Później jednak ważne rzuty trafiał Łukasz Koszarek, a świetnie prezentował się Quinton Hosley. Zielonogórzanie w końcówce kontrolowali sytuację i ostatecznie zwyciężyli 90:85.

Najlepszym strzelcem gości był Darko Planinić z 25 punktami i 6 zbiórkami. 18 punktów, 10 zbiórek i 4 asysty dla gospodarzy zanotował Paweł Leończyk.