Zdecydowane zwycięstwo Anwilu nad HydroTruckiem

,

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Anwil Włocławek, pokazali ofensywny potencjał. Przed własną publicznością wygrali z HydroTruckiem Radom 97:73.

,

Radomianie weszli w mecz z dużą energią, ale bardzo szybko inicjatywę przejął zespół trenera Igora Milicicia. Po kolejnej kontrze - tym razem w wykonaniu Ivana Almiedy - Anwil miał siedem punktów przewagi. To nie był jeszcze koniec, bo dzięki trójce Szymona Szewczyka rosła ona jeszcze bardziej. HydroTruck odpowiedział serią 7:0, ale i tak to gospodarze po 10 minutach prowadzili 24:18. W drugiej kwarcie świetnie prezentował się Jarosław Zyskowski, kilka ciekawych akcji pokazał też Ivan Almeida, a przewaga gospodarzy powoli powiększała się. Po późniejszej trójce tego ostatniego wynosiła ona nawet 20 punktów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 53:36.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Roberta Witki nie poddawał się i dzięki kolejnym akcjom Jarvisa Williamsa i Artura Mielczarka zbliżył się na osiem punktów. Gospodarze odpowiedzieli na to… serią 8:0! Anwil kontrolował wydarzenia na parkiecie, a dzięki kolejnym trójkom Kamila Łączyńskiego i Chase’a Simona po 30 minutach było już 73:54. W ostatniej kwarcie kibice w Hali Mistrzów nie zobaczyli już zrywu HydroTrucka, a to oznaczało, że goście nie odrabiali strat. Rzut z dystansu Szymona Szewczyka sprawiał, że przewaga mistrzów Energa Basket Ligi wzrosła do 26 punktów. Ostatecznie włocławianie zwyciężyli 97:73.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Ivan Almeida, który zdobył 19 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Jarvis Williams z 18 punktami i 6 zbiórkami.