Liga VTB: Zenit wygrywa w Zielonej Górze

,

Zenit Sankt Petersburg wygrał ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra 109:78 w kolejnym spotkaniu rozgrywek Ligi VTB.

,

Już po pierwszej kwarcie rosyjska ekipa miała 10 punktów przewagi. W drugiej części meczu Zenit grał jeszcze lepiej w ofensywie i powiększał swoje prowadzenie. Rewelacyjne 20 minut wystarczyło do tego, aby później w pełni kontrolować wydarzenia na parkiecie. Tym razem najlepszym strzelcem zespołu z Energa Basket Ligi był Przemysław Zamojski, który rzucił 15 punktów.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Zenit Sankt Petersburg 78:109 (14:24, 19:31, 25:25, 20:29)

Stelmet Enea BC: Zamojski 15, Humphrey 14, Planinić 10, Sokołowski 8, Hosley 7, Mokros 7, Justice 6, Starks 4, Koszarek 4, Hrycaniuk 2, DeVoe 1, Mąkowski 0

Zenit: Reynolds 21, Simonović 21, Armand 14, Scrubb 11, Miller-McIntyre 10, Pushkov 8, Voronov 6, Trushkin 6, Usoltcev 5, Mekel 4, Desiatnikov 3, Balashov 0