SPP: Polpharma w półfinale!

,

Polpharma w półfinale Suzuki Pucharu Polski! Zespół ze Starogardu Gdańskiego w pierwszym meczu turnieju finałowego pokonał gospodarzy - Legię Warszawa - 74:67.

,

WYPOWIEDZI Z KONFERENCJI PRASOWEJ

ROZMOWA Z DANIELEM GOŁĘBIOWSKIM

ROZMOWA Z FILIPEM MATCZAKIEM

Legia rozpoczęła spotkanie od podań pod kosz do Rusłana Patiejewa, który w prosty sposób kończył akcje. Tym samym odpowiadał jednak Adam Kemp, któremu dodatkowo pomagał Tre Bussey. Po pięciu minutach to Polpharma była lepsza - 16:9. Trójki Mo Soluade błyskawicznie niwelowały straty gospodarzy, ale tylko na chwilę. Starogardzianie grali szybciej i mogli liczyć na Kacpra Młynarskiego, a po 10 minutach prowadzili 28:15. Drugą kwartę od kolejnych trafień rozpoczęli Justin Bibbins oraz Kacper Młynarski, a przewaga przyjezdnych wzrosła do 18 punktów. Ekipa trenera Tane Spaseva miała spore problemy z konstruowaniem ofensywy, a goście potrafili wykorzystać tę słabość rywali. Po pierwszej połowie Polpharma wygrywała 45:27.

Akcje Sebastiana Kowalczyka na początku trzeciej kwarty lekko zmniejszały straty gospodarzy, a po późniejszym trafieniu Omara Prewitta Legia traciła już tylko 10 punktów. Teraz to zespół trenera Artura Gronka nie mógł poradzić sobie w ataku, dzięki czemu warszawianie ciągle byli w grze. M.in. dzięki Adamowi Kempowi po 30 minutach goście prowadzili, ale tylko 58:47. Ostatnią część meczu ekipa z Warszawy rozpoczęła od trafień m.in. Kowalczyka, Prewitta i Soluade, a dzięki temu przegrywała zaledwie trzema punktami! Środkowi Legii mieli jednak problemy z faulami, a odpowiedź rywali to indywidualne zagrania Tre Busseya i Justina Bibbinsa. Po rzucie tego ostatniego Polpharma ponownie miała 10 punktów przewagi. Gospodarze nie zamierzali się poddawać - zanotowali serię 8:0 i dzięki akcji Michała Kołodzieja brakowało im tylko dwóch punktów do remisu! Później niezwykle ważną trójkę trafił Daniel Gołębiowski. Ostatecznie to Polpharma zwyciężyła 74:67.

Najlepszym graczem gości był Justin Bibbins z 20 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. 20 punktów dla gospodarzy rzucił Mo Soluade.