MKS wygrywa emocjonujący mecz w Ostrowie!

,

Sporo działo się w sobotnim meczu Energa Basket Ligi w Ostrowie Wlkp. Ostatecznie MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z Arged BMSlam Stalą 82:76.

Początek spotkania w wykonaniu gospodarzy był rewelacyjny - głównie dzięki Shawnowi Kingowi prowadzili już 12:2. Starał się na to reagować Cleveland Melvin, ale po rzucie Michała Chylińskiego ostrowianie mieli nawet 16 punktów przewagi. W ataku gościom starał się pomagać również Jakub Kobel, ale po 10 minutach było 27:13. W drugiej kwarcie sytuacja się zmieniała, bo bardzo skuteczny był Mathieu Wojciechowski. Po kolejnej trójce Melvina dąbrowianie zbliżyli się na zaledwie pięć punktów. Spotkanie było już zdecydowanie bardziej wyrównane, a później - dzięki trójce Bena Richardsona - mieliśmy remis! Rzut z dystansu Adrisa De Leona sprawił, że to ekipa trenera Jacka Winnickiego wygrywała po pierwszej połowie 40:39.

W trzeciej kwarcie MKS uciekał na pięć punktów, bo bardzo skuteczny był Ben Richardson. Trójkami odpowiadał na to Michał Nowakowski, a później drużyna będąca na prowadzeniu zmieniała się dość często. Dzięki trafieniu z dystansu Mathieu Wojciechowskiego po 30 minutach mieliśmy remis - po 64. Czwarta kwarta była bardzo podobna - czyli ponownie niezwykle zacięta. Kto był najważniejszym graczem ostatnich minut? Z pewnością Cleveland Melvin. To jego trójka na około 50 sekund przed końcem dała dąbrowianom kolejne prowadzenie. Później Amerykanin dołożył jeszcze punkty z kontry i mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem MKS 82:76.

Cleveland Melvin zakończył spotkanie z 26 punktami i 7 zbiórkami. Michał Chyliński zdobył 18 punktów i 4 zbiórki dla gospodarzy.