Miasto Szkła walczyło, ale ostrowianie górą

,

Kolejny wyrównany mecz w Energa Basket Lidze! Miasto Szkła walczyło do samego końca, ale to Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. wygrała 82:79.

Miasto Szkła od początku meczu stawiało spory opór rywalom. Nieźle radzili sobie przede wszystkim Maciej Bojanowski oraz Peter Alexis, a po wsadzie tego pierwszego miało nawet minimalną przewagę. W końcówce tej kwarty świetny był jednak Mateusz Kostrzewski, a dzięki jego pięciu punktom to Arged BMSlam Stal prowadziła 21:18 po 10 minutach rywalizacji. W drugiej kwarcie po trójce Witalija Kowalenko goście mieli dziewięć punktów przewagi, ale krośnianie błyskawicznie odpowiedzieli serią 10:0 i po trójce Jabariego Hindsa znowu byli lepsi. Ekipa trenera Wojciecha Kamińskiego szybko się otrząsnęła, a dzięki Michałowi Nowakowskiego budowała przewagę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:42.

W trzeciej kwarcie gospodarze starali się gonić. Najpierw po trójce Dariusza Oczkowicza zbliżyli się na dwa punkty, a późniejszy wsad Macieja Bojanowskiego doprowadził do remisu! W tej części spotkania Arged BMSlam Stal nie potrafiła już znacząco wyprzedzić rywali, więc po 30 minutach był wynik 62:62. W czwartej kwarcie dwie trójki z rzędu Witalija Kowalenki znowu ustawiały w lepszej sytuacji gości. Na minutę przed końcem akcja Jabariego Hindsa zbliżyła Miasto Szkła na punkt, ale później najważniejsze rzuty wolne trafiał Nemanja Jaramaz. Krośnianie zmniejszali jeszcze straty trójkami, ale ostatecznie to zespół z Ostrowa Wlkp. wygrał 82:79.

Najlepszym zawodnikiem gości był Nemanja Jaramaz z 18 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami. Jabarie Hinds zanotował 23 punkty i 5 asyst dla gospodarzy.