Arka wygrywa zacięty mecz w Warszawie

,

Spotkanie w Warszawie było bardzo wyrównane, ale ostatecznie to Arka Gdynia pokonała Legię 85:78.

,

Początek spotkania układał się lepiej dla gospodarzy, którzy po trafieniach Omara Prewitta i Mo Soluade prowadzili 12:6. Trójkami odpowiedzieli jednak James Florence oraz Deividas Dulkys i szybko mieliśmy remis. Legia znowu uciekała, a swoją szansę wykorzystywał Filip Matczak. Po 10 minutach było 23:21 dla gospodarzy. Drugą kwartę Arka rozpoczęła od siedmiu punktów z rzędu i po rzutach Marcela Ponitki zdobywała przewagę. Jak odpowiedziała ekipa z Warszawy? Swoją serią - 12:0 - a nie do zatrzymania był Matczak. Sytuację po raz kolejny zmieniał jednak Dariusz Wyka, co pokazywało, że ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza nie zamierzała się poddawać. Po pierwszej połowie wygrywała 44:43.

Trzecia kwarta ponownie była bardzo zacięta. Rzuty z dystansu trafiali znowu Mo Soluade i Michał Kołodziej, a to pozwalało Legii wrócić na prowadzenie. Sporo energii swojej ekipie dodawał też Filip Matczak, ale w ważnych momentach gdynianie mogli liczyć na Adama Łapetę i Josha Bostica. Po 30 minutach było 68:65. Czwarta kwarta była podobna do poprzednich, a obie drużyny ciągle grały falami. Arka uciekała jednak nawet na osiem punktów, bo świetną skuteczność pokazywał Dariusz Wyka. W końcówce Legia nie trafiała i ostatecznie musiała uznać wyższość rywali 78:85.

Najlepszym strzelcem gości był James Florence, który do 20 punktów dołożył 4 zbiórki i 6 asyst. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Filip Matczak z 20 punktami.