Anwil wygrywa derby w Toruniu

,

Mistrzowie Energa Basket Ligi, Anwil Włocławek, pokonali w Toruniu Polski Cukier 89:80 w derbach województwa kujawsko-pomorskiego.

,

Pierwsze minuty spotkania były trudne dla obu drużyn - miały problemy ze skutecznością, chociaż trzeba podkreślić, że to Anwil miał inicjatywę w ataku. Później jednak swoje akcje pokazali Cheikh Mbodj oraz Michael Umeh i to Polski Cukier na chwilę zdobył przewagę. Goście odpowiedzieli rewelacyjną serią 10:0, a po 10 minutach prowadzili 23:17. Drugą kwartę włocławianie rozpoczęli od pięciu kolejnych punktów i jeszcze bardziej udowadniali swoją siłę. Torunianie starali się zmniejszać straty, ale nie było to łatwe zadanie, ponieważ ekipa trenera Igora Milicicia pokazywała twardą obronę, a w dodatku świetnie radziła sobie w kontrach. Po wsadzie Chase’a Simona prowadzili nawet 14 punktami. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:32.

W trzeciej kwarcie przewaga Anwilu wzrastała do 19 punktów i - co ważniejsze - długo się utrzymywała. Sytuację starali się ratować Tomasz Śnieg i Karol Gruszecki, ale kolejna seria 8:0 gości i trójka Vladimira Mihailovicia oznaczały wynik 65:43. Mistrzowie Energa Basket Ligi kontrolowali wydarzenia na parkiecie i po 30 minutach nadal prowadzili 20 punktami. Polski Cukier - a szczególnie Michael Umeh - w czwartej kwarcie zaczął trafiać trójki i znacząco odrabiał straty. Po trafieniu Bartosza Diduszki gospodarze tracili zaledwie 10 punktów do rywali. Końcówka była dość zacięta, ale zawodnicy trenera Dejana Mihevca nie mogli doprowadzić już chociażby do remisu. Anwil zwyciężył ostatecznie 89:80.

Najlepszym strzelcem gości był Chase Simon z 22 punktami. Michael Umeh zanotował dla gospodarzy 20 punktów.