Świetny Hinds! Miasto Szkła pokonuje GTK

,

Jabarie Hinds poprowadził krośnian do trzeciego zwycięstwa w tym sezonie Energa Basket Ligi. Amerykanin rzucił 38 punktów, a Miasto Szkła wygrało z GTK Gliwice 101:89.

,

Początek spotkania był bardzo wyrównany - co prawda po trafieniach Rileya LaChance’a to goście prowadzili 10:5, ale już za chwilę dzięki akcjom Jabariego Hindsa i Macieja Bojanowskiego to Miasto Szkła miało przewagę. Rzut Jaquana Newtona dał krośnianom przewagę 27:25 po 10 minutach gry. Drugą część spotkania gospodarze rozpoczęli od serii… 15:2! Nieźle radzili sobie Newton oraz Filip Put, a po akcji Petera Alexisa było już 42:27. Myles Mack i Damonte Dodd robili wszystko, aby odrobić te straty, ale ostatecznie po pierwszej połowie i rzucie Jabariego Hindsa to Miasto Szkła wygrywało 54:40.

W trzeciej kwarcie ważnym zawodnikiem był Alexis, ale najważniejszą informacją był fakt, że GTK nie potrafiło odrabiać strat. Pojedyncze akcje Mylesa Macka nie wystarczały, aby nawiązać rywalizację z gospodarzami. Kolejne trafienia Hindsa oraz Newtona ustawiły wynik spotkania po 30 minutach na 81:58. Kolejna część meczu już niczego nie zmieniła, bo Miasto Szkła całkowicie kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Nadal nie do zatrzymania był Hinds, a krośnianie zwyciężyli 101:89.

Jabarie Hinds zakończył spotkanie z 38 punktami, 3 zbiórkami i 7 asystami. Riley LaChance rzucił 20 punktów dla GTK.