AZS zwycięża w Sopocie

,

AZS Koszalin pewnie pokonał na wyjeździe Trefla Sopot 100:90 w niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

,

AZS w pierwszych akcjach był bardziej skuteczny i głównie dzięki Jackowi Jareckiemu prowadził nawet 13:7. Reagował na to Piotr Śmigielski, a po trafieniu Łukasza Kolendy to Trefl miał minimalną przewagę. Mecz ciągle był bardzo zacięty, a dzięki rzutom wolnym Sasy Zagoraca był remis po 23 po 10 minutach. W drugiej kwarcie koszalinianie znowu uciekali - skuteczny był Krzysztof Jakóbczyk, a po trójce Alana Czujkowskiego mieli już 10 punktów przewagi. W pewnym momencie wzrastała ona niemal dwukrotnie, ale straty starali się zmniejszać Zagorac i Milovanović. Po pierwszej połowie zespół trenera Marka Łukomskiego wygrywał aż 54:40.

Trzecią kwartę Trefl otworzył serią 7:0 i znacznie zbliżył się do rywali. Obie ekipy grały falami - później osiem punktów z rzędu zdobył AZS, na co serią aż 13:0 odpowiedzieli gospodarze. Po akcjach Milana Milovanovicia sopocianie przegrywali już tylko dwoma punktami. Końcówka tej części meczu znowu należała do gości - po trójce Czujkowskiego było 73:61. W czwartej kwarcie świetne fragmenty notował Marko Tejić - dzięki niemu koszalinianie powiększali swoje prowadzenie - nawet do 17 punktów. Goście całkowicie kontrolowali wydarzenia na boisku i wygrali ostatecznie 100:90.

Najlepszym graczem gości był Drew Brandon z 19 punktami, 5 zbiórkami i 6 asystami. Piotr Śmigielski zdobył dla gospodarzy 21 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty.