Przełamanie GTK w meczu z Legią

,

Po czterech kolejnych porażkach w Energa Basket Lidze GTK wreszcie się przełamało. Gliwiczanie pokonali Legię Warszawa 86:71.

,

W niezwykle wyrównanym początku spotkania dał o sobie znać Damonte Dodd, który efektownie kończył akcje pod koszem. Legia potrafiła zdobywać przewagę po trójce Mo Soluade, ale nie na długo. Dzięki kolejnym akcjom Kacpra Radwańskiego i Mavericka Morgana po 10 minutach było 25:21 dla GTK. Sebastian Kowalczyk i Omar Prewitt w drugiej kwarcie starali się zmieniać sytuację drużyny ze stolicy. To momentami się udawało, bo goście zdobywali przewagę. Odpowiadał na to Radwański, ale po pierwszej połowie był remis - po 44.

Zespół trenera Pawła Turkiewicza trzecią kwartę rozpoczął od małej serii 6:0, a świetnie prezentował się Riley LaChance. Dzięki Omarowi Prewittowi oraz Jakubowi Karolakowi goście ciągle byli jednak bardzo blisko. Jednak po akcji 2+1 Mavericka Morgana to gospodarze prowadzili 65:56. W kolejnej części meczu po trójkach Mylesa Macka i Desmonda Washingtona przewaga GTK wzrosła do 13 punktów. Zespół z Warszawy starał się gonić rzutami Prewitta i Soluade, ale nie był w stanie odrobić tak dużej straty. Ostatecznie więc to GTK zwyciężyło 86:71.

Po 18 punktów dla gospodarzy zdobyli Kacper Radwański i Damonte Dodd. Omar Prewitt zanotował dla gości 15 punktów i 7 zbiórek.