Trefl wygrywa z Kingiem w Szczecinie

,

Trefl zaczyna radzić sobie coraz lepiej w Energa Basket Lidze. Sopocianie pokonali w Szczecinie Kinga 104:94, a 16 punktów rzucił Łukasz Kolenda.

,

Gospodarze nieźle weszli w to spotkanie i po trafieniu Martynasa Sajusa było już 6:2. Obie drużyny kierowały piłki przede wszystkim w pole trzech sekund, a kibice oglądali sporo rzutów wolnych. Stroną przeważającą był King, ale Trefl ciągle był blisko. Indywidualne akcje Tywaina McKee pozwoliły szczecinianom prowadzić po 10 minutach 29:27. W drugiej kwarcie sopocianie zdobywali przewagę po trójce Damiana Jeszkego. Spotkanie ciągle było rozgrywane jednak w rytmie kosz za kosz, a to oznaczało błyskawiczne zmiany prowadzenia. Dopiero później po trójce Iana Bakera goście zdobyli siedem punktów przewagi. Ostatecznie po pierwszej połowie było 52:46.

W trzeciej kwarcie King krok po kroku odrabiał straty. Najpierw kolejne trafienia Jakuba Schenka zbliżały gospodarzy na punkt, a na prowadzenie wyprowadził ich Tauras Jogela. Później ważne akcje kończyli też Mateusz Bartosz oraz Paweł Kikowski i po 30 minutach było już 77:71. To jednak nie załamywało gości. Sprawy w swoje ręce wzięli Sasa Zagorac i Łukasz Kolenda - to głównie dzięki nim Trefl zbliżał się do rywali i zaczął budować od początku przewagę. Po późniejszej akcji Pawła Leończyka drużyna trenera Jukki Toijali prowadziła już nawet 10 punktami! O lepszy wynik walczyli Paweł Kikowski i Martynas Paliukenas, ale goście nie pozwolili już na pogoń rywali. Ostatecznie Trefl zwyciężył 104:94.

Najlepszym zawodnikiem Trefla był Łukasz Kolenda z 16 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. Paweł Kikowski rzucił 16 punktów dla Kinga.