26 punktów Lichodieja, Anwil ogrywa GTK

,

Walerij Lichodiej był nie do zatrzymania (szczególnie w trzeciej kwarcie), a jego Anwil Włocławek pokonał na wyjeździe GTK Gliwice 86:81 w ostatnim meczu 12. kolejki Energa Basket Ligi.

,

Mecz od początku był zacięty, ale z biegiem czasu to Anwil zaczął przejmować inicjatywę. Po trafieniach Jarosława Zyskowskiego miał już sześć punktów przewagi. Gospodarze potrafili zmniejszać straty, ale dzięki Chase’owi Simonowi i Nikoli Markoviciowi po 10 minutach było 24:22. W drugiej kwarcie GTK wychodziło na prowadzenie po rzutach Rileya LaChance’a i Piotra Robaka. Włocławianie szybko reagowali, ale nie potrafili zbudować swojej przewagi, a kibice ciągle oglądali wyrównane widowisko. Ostatecznie dzięki Michałowi Michalakowi mistrzowie Polski po 10 minutach wygrywali 43:41.

W trzeciej kwarcie ważnym graczem zespołu trenera Igora Milicicia był Walerij Lichodiej. Dzięki niemu goście utrzymywali przewagę - Rosjanin sam zanotował później serię 13:0 (!) - po tym było aż 62:47. Piotr Robak i Desmond Washington starali się zmniejszać różnicę, ale po 30 minutach to włocławianie prowadzili 11 punktami. W czwartej kwarcie GTK krok po kroku odrabiało straty - dzięki kolejnym trafieniom Mylesa Macka i Mavericka Morgana traciło tylko trzy punkty. Końcówka była bardzo wyrównana, ale kluczowy rzut zanotował Michał Michalak. Ostatecznie Anwil zwyciężył 86:81.

Najlepszym zawodnikiem gości był Walerij Lichodiej, który rzucił aż 26 punktów. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Desmond Washington z 19 punktami, 7 zbiórkami i 5 asystami.