Emocje w Starogardzie Gd. Polpharma pokonuje Spójnię

,

Sporo działo się w Starogardzie Gdańskim! Ostatecznie Polpharma pokonała beniaminka Energa Basket Ligi, Spójnię Stargard, 93:90.

,

Polpharma rozpoczęła w swoim tempie - wymuszała straty rywali i po rzucie Justina Bibbinsa prowadziła 8:0. Spójnia błyskawicznie odpowiadała - po dwóch trójkach Shane’a Richardsa zdobyła nawet przewagę. Sytuację na korzyść gospodarzy zmieniał Daniel Gołębiowski, a później efektywnie zaczął grać Tre Bussey. Po 10 minutach było 26:17. Bibbins i Bussey powiększali różnicę punktową również w drugiej kwarcie. Goście starali się wykorzystywać pod koszami Norbertasa Gigę - na niego Polpharma nie miała odpowiedzi. Po późniejszej akcji Huberta Pabiana zbliżyli się na zaledwie dwa punkty, a rzuty wolne Piotra Pamuły dały nawet prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:39.

Norbertas Giga na początku trzeciej kwarty ciągle radził sobie bardzo dobrze, a starogardzianie pudłowali z dystansu. Polpharma musiała gonić i do tego wykorzystała defensywę i mocny nacisk na piłkę. Kolejne trafienia Bretta Prahla dały jej ponownie przewagę. Po 30 minutach rywalizacji był jednak remis - po 64. Ostatnia kwarta była bardzo wyrównana, a do akcji ofensywnych włączył się Dawid Bręk - jego trójki ustawiały Spójnię w świetnej sytuacji. Wszystko ponownie zmieniał Justin Bibbins - kolejne wejście na kosz Amerykanina dało cztery punkty przewagi gospodarzom. W samej końcówce do dogrywki mógł doprowadzić jeszcze Richards, ale nie trafił i to Polpharma cieszyła się ze zwycięstwa 93:90.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Tre Bussey z 26 punktami, 5 zbiórkami i 4 asystami. 22 punkty i 8 zbiórek dla gości zanotował Norbertas Giga.