Arka wygrywa z BM Slam Stalą w hicie kolejki

,

W jednym z najciekawszych spotkań 10. kolejki Energa Basket Ligi Arka Gdynia wygrała z BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. 86:73.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany, a sporo z siebie dawał były zawodnik drużyny z Gdyni Przemysław Żołnierewicz. Później zaczęli jednak trafiać Deividas Dulkys oraz Krzysztof Szubarga i to gospodarze mieli sześć punktów przewagi. Starał się na to odpowiadać Daniel Szymkiewicz, a dzięki rzutom wolnym Nemanji Jaramaza BM Slam Stal po 10 minutach przegrywała tylko 18:22. Trafienia Marcela Ponitki i Dulkysa w drugiej kwarcie pozwoliły Arce uciec ponownie aż na dziewięć punktów. Ostrowianie znowu się zbliżali, bo w końcu skuteczne akcje pokazywał Mike Scott, a ponadto trafiali Żołnierewicz oraz Jaramaz. Ostatecznie po pierwszej połowie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywał 43:37.

W trzeciej kwarcie goście zanotowali serię 8:0 i po trafieniu Ivana Marasa mieliśmy remis! Arka nie pozostawała jednak dłużna - seria 12:0 oraz rzuty Krzysztofa Szubargi i Jamesa Florence pozwalały tej ekipie ponownie kontrolować sytuację. Po 30 minutach rywalizacji było 66:56. Trójki Wyki i Szubargi w czwartej kwarcie dawały jeszcze więcej spokoju gdynianom. Zawodnicy trenera Wojciecha Kamińskiego nie mogli później znaleźć sposobu na rywali - ich ofensywa nie nadążała za dobrze dysponowanymi gospodarzami. Ostatecznie Arka zwyciężyła 86:73.

Najlepszym graczem Arki był Krzysztof Szubarga z 17 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami. Ivan Maras zanotował 14 punktów i 6 zbiórek dla BM Slam Stali.