Drugie zwycięstwo AZS, Legia pokonana

,

Dobra gra Grzegorza Surmacza i Marko Tejicia dała drugie zwycięstwo AZS w tym sezonie Energa Basket Ligi. Koszalinianie pokonali Legię Warszawa 90:67.

,

Pierwsze minuty spotkania trzeba określić jako wyrównane, a drużyna aktualnie będąca na prowadzeniu zmieniała się właściwie co akcję. Nieźle prezentował się Marko Tejić, który był główną opcją w ataku AZS. Koszalinianie w końcówce kwarty zanotowali jednak świetną serię 8:0 i po rzutach wolnych Jacka Jareckiego było już 34:24. W drugiej części meczu gospodarze nadal grali bardzo dobrze w ataku i po akcji 2+1 Macieja Kucharka mieli nawet 14 punktów przewagi. Legia nie była w stanie dotrzymać kroku rywalom w ofensywie. Po kolejnych trójkach Surmacza i Kucharka było już 60:39. Po pierwszej połowie zespół trenera Marka Łukomskiego wygrywał 22 punktami.

Trzecią kwartę AZS rozpoczął od serii 8:2, a wszystkie punkty dla tej ekipy zdobywał Marko Tejić. Legia odpowiedziała na to… swoją serią - aż 14:0, a prawie wszystkie akcje kończyli Omar Prewitt i Sebastian Kowalczyk. Koszalinianie utrzymali jednak bezpieczną przewagę - po 30 minutach było 71:55. W czwartej kwarcie ważne akcje kończył Grzegorz Surmacz, a gospodarze ponownie całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Legia nie była w stanie już odrobić sporych strat. AZS wygrał ostatecznie 90:67.

Po 18 punktów dla gospodarzy rzucili Grzegorz Surmacz i Marko Tejić. 21 punktów i 12 punktów dla gości zanotował Omar Prewitt.