Świetny mecz Trottera i Parzeńskiego! Rosa lepsza od Miasta Szkła

,

Radomianie pokonali Miasto Szkła Krosno 85:68 w piątkowym meczu Energa Basket Ligi. Rosa była nie do zatrzymania w drugiej połowie, a świetne spotkanie rozegrali Obie Trotter (blisko triple-double) i Jakub Parzeński (26 punktów i 12 zbiórek).

,

Początek spotkania należał do gości, którzy dzięki Mihailo Sekuloviciowi i Jordanowi Loveridge’owi prowadzili nawet 12:5. Rosa krok po kroku odrabiała straty, a w tym momencie wyróżniali się przede wszystkim Cullen Neal i Jakub Parzeński. Po trójce tego drugiego był remis, a m.in. dzięki Arturowi Mielczarkowi po 10 minutach gospodarze prowadzili 23:20. Druga kwarta była wyrównana, ale kolejne trafienia Parzeńskiego i Neala dawały osiem punktów przewagi radomianom. To jednak nie załamywało krośnian. Nieźle prezentował się Adrian Bogucki i po pierwszej połowie Miasto Szkła przegrywało zaledwie 36:38.

Trójka Jabariego Hindsa na początku trzeciej kwarty dała prowadzenie ekipie trenera Mariusza Niedbalskiego. Rosa szybko odzyskała jednak kontrolę, bo skuteczni byli zarówno Carl Lindbom i Obie Trotter. Po wsadzie Jakuba Parzeńskiego gospodarze mieli aż 10 punktów przewagi. Po 30 minutach było 65:54. Czwartą kwartę zespół trenera Roberta Witki rozpoczął od rewelacyjnej serii 11:0 i po efektownej akcji Wojciecha Wątroby prowadzenie wzrosło aż do 22 punktów! Tego goście nie byli już w stanie odrobić. Rosa zwyciężyła ostatecznie 85:68.

Najlepszym zawodnikiem radomian był Jakub Parzeński, który zdobył 26 punktów i 12 zbiórek. Obie Trotter dodał do tego 13 punktów, 11 asyst i 9 zbiórek. Jabarie Hinds zanotował dla krośnian 24 punkty i 5 asyst.