Wraca Energa Basket Liga
fot. Andrzej Romański

,

Lista aktualności

Wraca Energa Basket Liga

Po przerwie na mecze reprezentacji Polski wraca Energa Basket Liga! Już w czwartek hit, czyli starcie Polskiego Cukru Toruń ze Stelmetem Eneą BC Zielona Góra (transmisja w Polsacie Sport Extra). W sobotę i w niedzielę w Polsacie Sport będzie można zobaczyć mecze King - Polpharma i Rosa - Legia.

,

 

POLSKI CUKIER TORUŃ - STELMET ENEA BC ZIELONA GÓRA

Termin: czwartek, godz. 17:30

Transmisja: Polsat Sport Extra

Przeczytaj więcej o tym meczu

 

ARKA GDYNIA - TBV START LUBLIN

Termin: piątek, godz. 19:30

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Dla Arki będzie to drugi mecz w ciągu kilku dni - we wtorek po wyrównanym meczu wygrała z Polpharmą. TBV Start miał zdecydowanie więcej czasu na przygotowanie do tego spotkania, a trzeba podkreślić, że ostatnio dołączył do tej ekipy nowy zawodnik - Joe Thomasson. W tym meczu z pewnością warto będzie oglądać rywalizację Jamesa Washingtona z Jamesem Florencem - obaj grają przecież niezwykle ofensywnie. Ciekawe też jak Kacper Borowski poradzi sobie z doświadczonym Filipem Dylewiczem.

Ciekawostki: Roman Szymański (TBV Start) w przeszłości przez kilka sezonów był zawodnikiem drużyny z Gdyni; James Washington (TBV Start) to drugi podający całej EBL - średnio notuje 7,4 asysty na mecz

 

KING SZCZECIN - POLPHARMA STAROGARD GD.

Termin: sobota, godz. 12:30

Transmisja: Polsat Sport

Przeczytaj więcej o tym meczu

 

MIASTO SZKŁA KROSNO - ANWIL WŁOCŁAWEK

Termin: sobota, godz. 17:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Krośnianie nie są zadowoleni z początku sezonu w swoim wykonaniu i z pewnością chcą być wyżej w tabeli. To samo dotyczy zapewne Anwilu, który teraz dodatkowo będzie radził sobie bez Kamila Łączyńskiego (rehabilitacja) oraz Jakuba Parzeńskiego (wypożyczenie do Rosy). Miasto Szkła sięgnęło po nowego gracza - ciekawe, czy Ja'Quan Newton będzie w stanie pomóc już tym meczu. Na pewno ciekawe i ważne będą starcia Adriana Boguckiego ze świetnym technicznie Josipem Sobinem.

Ciekawostki: Szymon Szewczyk (Anwil) ma najwyższą skuteczność za dwa punkty w EBL (83,3 proc.); Anwil jest najlepiej przechwytującą drużyną w lidze - średnio 9,4 na mecz

 

BM SLAM STAL OSTRÓW WLKP. - AZS KOSZALIN

Termin: sobota, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Ostrowianie przed przerwą na reprezentację musieli uznać wyższość TBV Startu. AZS z kolei wygrał swój pierwszy mecz w sezonie - z Rosą Radom. Jak będzie teraz? Na pewno faworytem jest BM Slam Stal, ale koszalinianie z nowym trenerem będą chcieli pójść za ciosem. Ważne będzie starcie Mike’a Scotta z Drew Brandonem na pozycji rozgrywającego oraz Shawna Kinga z Marko Tejiciem pod koszami. Który zawodnik będzie skuteczniejszy - Grzegorz Surmacz czy Michał Nowakowski?

Ciekawostki: Michał Chyliński (BM Slam Stal) w obecnym sezonie EBL perfekcyjnie trafia rzuty wolne - nie pomylił się przy 18 próbach; Grzegorz Surmacz (AZS) jeszcze w poprzednim sezonie świętował srebro z ekipą z Ostrowa Wlkp.

 

ROSA RADOM - LEGIA WARSZAWA

Termin: niedziela, godz. 12:30

Transmisja: Polsat Sport

Przeczytaj więcej o tym meczu

 

SPÓJNIA STARGARD - MKS DĄBROWA GÓRNICZA

Termin: niedziela, godz. 17:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Spójnię niedawno wzmocnili Norbertas Giga i Shane Richards, ale dopiero teraz - w trakcie okienka kadrowego - był czas, aby odpowiednio wdrożyć ich do drużyny. MKS po słabszym początku rozgrywek ostatnio jest bardzo silnym zespołem, z którym liczyć się musi każdy rywal. Kluczowe i najbardziej efektowne będą starcia głównych strzelców obu ekip, czyli Anthony’ego Hickeya i Treya Davisa. W ekipie z Dąbrowy Górniczej rewelacyjnie radzi sobie Mathieu Wojciechowski. Czy Nick Madray będzie w stanie go zatrzymać?

Ciekawostki: Anthony Hickey (Spójnia) to najlepszy strzelec EBL ze średnią 22,5 punktu na mecz, natomiast Trey Davis (MKS) zdobywa zaledwie dwa punkty mniej; Cleveland Melvin (MKS) notuje średnio w każdym spotkaniu 5,3 zbiórki w obronie - to trzeci wynik w lidze

 

TREFL SOPOT - GTK GLIWICE

Termin: poniedziałek, godz. 19:00

Transmisja: Emocje.TV

Zapowiedź: Sopocianie postanowili zmienić trenera - teraz drużynę w miejsce Marcina Klozińskiego będzie prowadził Fin Jukka Toijala. Ponadto, w tej ekipie nie zobaczymy już Toneya McCraya. GTK niedawno wzmocniło się Desmondem Washingtonem i Jakubem Dłoniakiem, a w przerwie nie próżnowało, bo grało w Alpe Adria Cup. Myles Mack kontra Ian Baker - z pewnością to jeden z najważniejszych pojedynków w tym meczu. Sporo będzie też zależało od starcia Damonte Dodda z Milanem Milovanoviciem.

Ciekawostki: Milan Milovanović (Trefl) to drugi zbierający EBL (8,6 zbiórki na mecz), natomiast Damonte Dodd (GTK) jest czwarty (7,4); Paweł Leończyk (Trefl) spędza na parkiecie średnio 34 minuty w każdym meczu - najwięcej spośród wszystkich graczy ligi