Efektowny MKS lepszy od Polskiego Cukru

,

MKS grał bardzo efektownie i efektywnie! Zespół z Dąbrowy Górniczej pokonał Polski Cukier Toruń 93:84 w jedynym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

,

Początek meczu należał do MKS, który dzięki trafieniom Clevelanda Melvina i Bena Richardsona prowadził 7:3. Polski Cukier zbliżał się kilka razy nawet na punkt, ale dzięki Mathieu Wojciechowskiemu gospodarze mieli nawet dziewięć punktów przewagi. Ostatecznie po pierwszej kwarcie było 24:20. W drugiej kwarcie po trójce Bartłomieja Wołoszyna dąbrowanie ponownie odskakiwali. Aktywni byli jednak Tomasz Śnieg i Cheikh Mbodj, a goście ciągle byli blisko. Zespół trenera Jacka Winnickiego grał niezwykle efektownie i po świetnej akcji wykończonej przez Melvina miał już 13 punktów przewagi. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:43.

Na początku trzeciej kwarty straty starał się zmniejszać przede wszystkim Rob Lowery. Podobny akcjami odpowiadał jednak na to Trey Davis i przewaga gospodarzy ciągle była zachowywana. Po późniejszych rzutach wolnych Bartłomieja Wołoszyna wzrosła ona nawet do 14 punktów. Po 30 minutach było 75:62, a Polski Cukier nie miał zbyt wielu pomysłów na zmniejszanie strat. W czwartej kwarcie Lowery robił jednak wszystko, aby jego drużyna zbliżyła się do rywali. Po dwóch trójkach Lowery’ego i trafieniu Gruszeckiego torunianie przegrywali tylko punktem! Davis i Zębski odpowiadali, a MKS nie oddawał prowadzenia. W końcówce ważnym graczem znowu był Wojciechowski, a gospodarze zwyciężyli 93:84.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Mathieu Wojciechowski z 19 punktami i 3 zbiórkami. Aaron Cel zdobył dla gości 16 punktów i 3 zbiórki.