BM Slam Stal rewelacyjna w 2. połowie, ogrywa Polpharmę

,

Świetna druga połowa BM Slam Stali! Ostrowianie zagrali bardzo ofensywnie i pokonali w niedzielnym meczu Energa Basket Ligi Polpharmę Starogard Gdański 101:79.

Rzuty z dystansu Michała Chylińskiego i Mike’a Scotta dały BM Slam Stali prowadzenie 10:3 na początku spotkania. Polpharma odrabiała szybko straty, a po akcji 2+1 Thomasa Davisa zdobyła nawet przewagę. Kolejne trafienia Amerykanina ustawiły wynik spotkania po pierwszej kwarcie na 24:18. W drugiej kwarcie trafiali Daniel Gołębiowski i Adam Kemp, a przewaga starogardzian wzrastała do 11 punktów. Zespół trenera Wojciecha Kamińskiego odnalazł jednak swoją skuteczność i dzięki Michałowi Chylińskiemu oraz Nemanji Jaramazowi zmniejszał straty. Akcja Ivana Marasa oznaczała remis, a po rzucie Chylińskiego to gospodarze byli na prowadzeniu. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 40:40.

Trzecią kwartę rewelacyjnie rozpoczął Mike Scott - jego 13 punktów z rzędu dało BM Slam Stali prowadzenie 53:44. Starał się na to odpowiadać Daniel Gołębiowski - po jego kolejnej trójce goście zbliżyli się na cztery punkty. BM Slam Stal kontrolowała jednak sytuację i po 30 minutach było 65:57. W czwartej kwarcie ostrowianie nadal byli bardzo skuteczni i krok po kroku jeszcze bardziej uciekali rywalom. Coraz lepiej radził sobie Shawn King, a swoje akcje kończył też Witalij Kowalenko. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli aż 101:79.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Mike Scott z 23 punktami, 3 zbiórkami i 5 asystami. Po 18 punktów dla gości zanotowali Daniel Gołębiowski i Justin Bibbins.