Lokomotiw ogrywa Arkę dzięki świetnej czwartej kwarcie

,

Lokomotiw Kubań Krasnodar był nie do zatrzymania w ostatniej kwarcie i dlatego pokonał Arkę Gdynia 96:72 w kolejnym spotkaniu rozgrywek Europucharu.

,

Od początku spotkania można było zauważyć przewagę gospodarzy, a ważnym ogniwem tej ekipy był Mateusz Ponitka. W Arce rewelacyjnie spisywał się jednak Josh Bostic, a dzięki Marcelowi Ponitce gdynianie doprowadzili do wyrównania. Po trafieniu JaJuana Johnsona Lokomotiw prowadził zaledwie 25:23. W pewnym momencie drugiej kwarty przewaga tej ekipy wzrosła jednak do ośmiu punktów, a gdynianie znowu musieli gonić wynik. Goście dzięki akcjom Roberta Upshawa i Bostica potrafili jeszcze zbliżyć się na dwa punkty, ale ostatecznie po pierwszej połowie było 48:44 dla rywali.

Trzecia kwarta była bardzo wyrównana, a bardzo dobrze prezentował się Marcel Ponitka. Trójki trafiali też Deividas Dulkys oraz James Florence, ale Arka nie potrafiła doprowadzić chociażby do remisu. Po 30 minutach gospodarze prowadzili 62:58. W czwartej kwarcie Lokomotiw zanotował serię 16:0 (!) i całkowicie przejął kontrolę nad meczem. Nie do zatrzymania był Dorell Wright, a rosyjska ekipa zwyciężyła ostatecznie 96:72.

Lokomotiw Kubań Krasnodar - Arka Gdynia 96:72 (25:23, 23:21, 14:14, 34:14)

Lokomotiw: Wright 19, Johnson 16, McLean 12, Lacey 12, Kulagin 9, Fridzon 8, Ivlev 8, Khvostov 7, Ponitka 5, Shcherbenev 0, Ilnitskiy 0

Arka: Ponitka 18, Bostic 18, Upshaw 15, Florence 5, Dulkys 5, Łapeta 3, Garbacz 3, Wyka 3, Szubarga 2, Stryjewski 0