Liga VTB: Stelmet Enea pokonuje Rosjan

,

Stelmet Enea BC Zielona Góra pokonał rosyjską ekipę Niżny Nowogród 80:72 w rozgrywkach Ligi VTB.

,

Goście świetnie zaczęli to spotkanie - po trójkach Ivana Strebkova prowadzili nawet 13:3. Bardzo aktywny był Łukasz Koszarek, ale jego dobra gra w tym momencie nie wystarczała. Po 10 minutach goście prowadzili 24:15. W drugiej kwarcie Stelmet Enea zbliżył się nawet na dwa punkty po rzutach z dystansu Michała Sokołowskiego i Żeljko Sakicia. Drużyna z Rosji ciągle kontrolowała sytuację i ostatecznie po pierwszej połowie wygrywała 40:33.

W trzeciej kwarcie zielonogórzanie nadal walczyli o lepszy wynik. Dzięki Darko Planiniciowi oraz Markelowi Starksowi po 30 minutach gry drużyna trenera Igora Jovanovicia przegrywała zaledwie dwoma punktami! Ostatnią część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 8:0 i dzięki temu przejęli inicjatywę. Ekipa Niżnego Nowogrodu doprowadzała jeszcze do remisu, ale w końcówce znowu lepszy był Stelmet Enea, który zwyciężył 80:72.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - Niżny Nowogród 80:72 (15:24, 18:16, 23:18, 24:14)

Stelmet Enea BC: Sakić 14, Starks 13, Koszarek 13, Zamojski 10, Sokołowski 9, DeVoe 8, Savović 8, Hrycaniuk 3, Planinić 2, Mokros 0

Niżny: Strebkov 22, Popov 17, Toropov 7, Czerapowicz 7, Odom 6, Baburin 6, Uzinskii 3, Zhbanov 2, Astapkovich 2, Gudumak 0, Komolov 0