Polski Cukier nadal niepokonany, wygrywa z Rosą

,

Torunianie wygrali swoje piąte spotkanie w tym sezonie Energa Basket Ligi. Polski Cukier pewnie pokonał we własnej hali Rosę Radom 92:56.

,

Zespół trenera Dejana Mihevca bardzo dobrze rozpoczął to spotkanie i po trójce Karola Gruszeckiego prowadził już 8:2. Rosa odrabiała straty dzięki trafieniom Filipa Zegzuły, ale późniejsza seria 9:0 i akcje Aarona Cela dały wynik 20:10 dla Polskiego Cukru. Ostatecznie jednak po 10 minutach gospodarze wygrywali “zaledwie” pięcioma punktami. Drugą kwartę torunianie rozpoczęli od serii 10:0 i spokojnie kontrolowali sytuację na parkiecie. Cel nadal był aktywny, a przewaga zdobywców Lotto Superpucharu Polski wzrosła aż do 18 punktów. Ostatecznie po rzucie Gruszeckiego pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 48:27.

Polski Cukier w trzecią kwartę wszedł z ośmioma kolejnymi punktami bez odpowiedzi i całkowicie kontrolował wydarzenia na boisku. Carl Lindbom i Marcin Piechowicz starali się to zmieniać, ale dzięki Aaronowi Celowi i Tomaszowi Śniegowi po 30 minutach było już 68:40. W ostatniej kwarcie niewiele się zmieniło, bo Rosa nie była w stanie odrobić tak dużych strat. Polski Cukier zwyciężył pewnie 92:56 i jest nadal niepokonany w Energa Basket Lidze.

Aaron Cel zdobył dla gospodarzy 17 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty. Marcin Piechowicz zanotował dla gości 12 punktów i 3 zbiórki.