Ofensywna Polpharma pewnie wygrywa z AZS

,

Polpharma Starogard Gdański od drugiej kwarty kontrolowała spotkanie Energa Basket Ligi z AZS Koszalin i ostatecznie wygrała 99:84.

,

Dragoslav Papić był nie do zatrzymania na początku spotkania i dlatego AZS prowadził 8:2. Starogardzianie odrabiali straty głównie trójkami Justina Bibbinsa i Kacpra Młynarskiego, natomiast do remisu doprowadził Adam Kemp. Koszalinianie odpowiedzieli serią 7:0, ale po 10 minutach prowadzili tylko 24:20. Siedem punktów z rzędu Polpharmy w drugiej kwarcie i trójka Tre Busseya pozwoliła tej ekipie przejąć inicjatywę. Po wsadzie w kontrze Młynarskiego było już 40:27. W tej części meczu zespół trenera Artura Gronka pozwolił rywalom zdobyć tylko siedem punktów i po pierwszej połowie prowadził 50:31.

Kolejne trafienia Justina Bibbinsa i kontra w wykonaniu Pawła Dzierżaka dawały gospodarzom aż 25 punktów przewagi. AZS grał zdecydowanie lepiej niż w poprzedniej kwarcie, ale nie był w stanie realnie zagrozić Polpharmie. Ta po 30 minutach i trójce Filipa Struskiego prowadziła 77:51. Ten sam zawodnik był również skuteczny w czwartej kwarcie, a przewaga starogardzkiego zespołu wzrosła do ponad 30 punktów. Gospodarze kontrolowali sytuację na parkiecie do samego końca i ostatecznie zwyciężyli 99:84.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Justin Bibbins z 20 punktami i 7 asystami. W ekipie gości wyróżniał się Drew Brandon z 15 punktami.