Niespodzianka we Włocławku! Spójnia wygrywa z mistrzem

,

Beniaminek Energa Basket Ligi, Spójnia, sprawił sporą niespodziankę! W piątek pokonał na wyjeździe mistrzów Polski, Anwil Włocławek 81:80.

,

Spójnia zaskakiwała gospodarzy w pierwszych minutach spotkania. Sporo punktów zdobywał Marcel Wilczek, a po trafieniach Piotra Pamuły i Marcina Dymały było już nawet 23:5. Anwil odpowiedział na to co prawda swoją serią 8:0, ale to stargardzianie po 10 minutach wygrywali 10 punktami. Od początku drugiej kwarty zespół trenera Igora Milicicia zaczął jeszcze bardziej odrabiać straty. W pewnym momencie zbliżył się nawet na trzy punkty, ale swoimi akcjami szybko odpowiadali Pamuła oraz Hickey. Ostatecznie po trafieniu tego pierwszego goście wygrywali po pierwszej połowie 46:41.

Na początku trzeciej kwarty dzięki Michałowi Michalakowi i Jarosławowi Zyskowskiemu gospodarze zmniejszyli straty do czterech punktów. Ekipa trenera Krzysztofa Koziorowicza długo nie chciała pozwolić na nic więcej. Dopiero później sera 8:0 i akcja 2+1 Igora Wadowskiego dała Anwilowi przewagę. Po 30 minutach było 59:57. Kolejne trafienia Michalaka pozwoliły zespołowi trenera Igora Milicicia powiększać prowadzenie. Spójnia nie zamierzała się jednak poddawać - po rzucie Hickeya znowu był remis! Trójki Amerykanina dały później cztery punkty przewagi. Włocławianie co prawda jeszcze wyrównywali, ale następnie kluczową trójkę trafił Pamuła. W końcówce decydowała zimna krew na linii rzutów wolnych. W lepszej sytuacji była Spójnia, która ostatecznie niespodziewanie zwyciężyła 81:80.

Najlepszym strzelcem gości był Anthony Hickey, który zanotował 25 punktów, 8 zbiórek i 7 asyst. 18 punktów i 11 zbiórek dla gospodarzy zanotował Chase Simon.