Pewne zwycięstwo Arki z Rosą

,

Arka wygrywa swój drugi mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. W sobotę gdynianie pokonali na wyjeździe Rosę Radom 94:77.

,

Arka świetnie rozpoczęła wyjazdowy mecz. Najpierw po trójce Mikołaja Witlińskiego prowadziła 12:5, a później przewaga tylko rosła! Gdynianie zanotowali niesamowitą serię 13:0 i dzięki akcji Josha Bostica wygrywała 31:11 po 10 minutach gry. Rosa w drugiej kwarcie zaczęła grać trochę lepiej w ataku. Bardzo aktywny był przede wszystkim Cullen Neal. Gospodarze tym samym trochę zmniejszali straty, choć przewaga Arki nie była zagrożona. Po pierwszej połowie ekipa trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywała 54:37.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do poprzedniej, czyli wyrównana. Trójki dla Rosy trafiał Carl Lindbom, a swoje akcje pod koszem kończył Hanner Mosquera Perea. Z drugiej strony byli jednak Robert Upshaw oraz Krzysztof Szubarga. M.in. dzięki tym zawodnikom zespół z Gdyni wygrywał po 30 minutach 71:56. Radomianie w ostatniej kwarcie zbliżali się nawet na 11 punktów, ale to goście ciągle kontrolowali wydarzenia na parkiecie. W samej końcówce meczu z zespół z Gdyni podkręcił tempo i ostatecznie zwyciężył 94:77.

Najlepszym zawodnikiem gości był Robert Upshaw z 16 punktami, 8 zbiórkami i 2 asystami. James Florence dodał do tego 15 punktów. Cullen Neal zanotował dla gospodarzy 27 punktów i 5 asyst.